KUP BiH: Borac u četvrtfinalu!

Banjalučki Borac plasirao se među osam najboljih timova u Kupu Bosne i Hercegovine.

KUP BiH: Borac u četvrtfinalu! Izvor: MONDO

Crveno-plavi su u Gradačcu odigrali neriješeno 0:0, ali dalje idu zahvaljujući pobjedi u prvom susretu osmine finala odigranoj 28. septembra u Banjaluci. Tada su pogotke za Borac postigli Saša Kajkut i Branislav Krunić.

Iako oslabljeni neigranjem petorice standardnih igrača na stadionu Banja Ilidža u Gradačcu, gosti su u prvom dijelu imali više šansi. Bojan Marković i Borislav Mikić imali su dobre prilike da riješe sve dileme oko plasmana, ali nisu bili precizni.

Ipak, najbolju šansu propustio je napadač Zvijezde Dragan Ristić u samom finišu poluvremena kada je poslije greške golmana Asmira Avdukića glavom promašio prazan gol.

Tim iz Gradačca je u nastavku imao inicijativu, više želio da krene prema golu rivala, ali je odbrana banjalučkog tima bila na visini zadatka i Borac je zasluženo prošao u četvrtfinale.

Izabranike Velimira Stojnića već u suboru očekuje meč 11. kola Premijer lige BiH u kojem dočekuju tuzlansku Slobodu.

U četvrtfinalu su takođe i Željezničar, Sarajevo, Čelik, Velež i federalni prvoligaši Branitelj i Krajišnik.

Željo je na stadionu "Otoka" odigrao neriješeno 1:1 s gradskim rivalom Olimpikom, Velež je savladao takođe gradskog rivala Zrinjski (2:0), dok je Sarajevo u Prijedoru poraženo od Rudara sa 5:4.

Posljednji četvrtfinalista postao je Široki Brijeg, koji je i u revanšu bio bolji od Slavije (4:2), Prvi meč u Istočnom Sarajevu pripao je takođe Hercegovcima (2:1), koji su više nego zasluženo ukupnim rezultatom 6:3 prošli među osam ekipa u Kupu BiH.