LŠ: Čelsi stao na gol od rekorda

Londonski tim bio na gol od klupskog rekorda u Ligi šampiona.

LŠ: Čelsi stao na gol od rekorda Izvor: MONDO

Čelsi je protiv Genka u trećem kolu Grupe E Lige šampiona slavio sa 5:0.

"Plavci" su odigrali sjajan meč i već poslije prvog poluvremena (4:0) riješili pitanje pobjednika. U nastavku su oduzeli gas, pa su za drugih 45 minuta fudbaleri londonskog kluba uspjeli da postignu samo jedan gol.

Da su zanli da se nalaze na korak, tačnije gol, od istorijskog rezultata vjerovatno bi protiv Belgijanaca "vozili u petoj" sve do posljednjeg sudijskog zvižduka ili barem do još jednog pogotka.

Naime, trijumf od 5:0 je najubjedljiviji u istoriji "plavaca" u elitnom takmičenju. Međutim, nije jedini. Čelsi je 1999. godine pobijedio Galatasaraj istim rezultatom. Tako da je protiv Genka propuštena prilika da se zabilježi istorijski rezultat.

Za utjehu Branislavu Ivanoviću i drugovima ostaje podatak da je 5:0 protiv belgijskog šampiona ipak najveća pobjeda na Stamford Bridžu, jer je Galatasaraj pobijeđen u Istanbulu.

Dva gola za Čelsi postigao je Fernando Tores, a po jedan Raul Meireleš, Bane Ivanović i Salomon Kalou.