LE: Šalke i Makabi "odlični"

Njemački i izraelski predstavnici postigli po pet golova. Udineze "slomio" Madriđane. Visla bolja od Fulama.

LE: Šalke i Makabi "odlični" Izvor: MONDO

Sasvim je izvjesno da će Šalke i Makabi iz Haife zauzeti prva dva mjesta u Grupi J. Mjesta na čelu tabele su "overili" sa po pet golova u mreži AEK Larnake i Makabija iz Haife.

"Mirisalo" je na to da će Udineze i Atletiko Madrid završiti meč bez golova i pobjednika, dok Mehdi Benatija i Floro Flores nisu u posljednjim minutima postigli golove i "osamili" svoj klub na čelu tabele.

Dušan Basta je odigrao cijeli meč.

U Poljskoj - Visla bolja od Fulama. Srpski internacionalac Ivica Ilijev bio je u startnoj postavi poljskog tima i pružio je sjajnu partiju, iako nije postigao gol. Vršio je pritisak na odbranu Londonaca, ulazio u šanse i lako mogao i da postigne gol da je u 40. minutu bio prisebniji pred golmanom domaćih Markom Švarcerom.

Marko Jovanović je bio na klupi.

Engleski Birmingem je uspio da iz Briža odnese kući sva tri boda. Vodili su domaći, gosti izjednačili golom Danija Marfija, a pobijedili pogotkom Krisa Vuda u završnici meča. Reprezentativac Srbije Nikola Žigić pružio je dobru partiju, stvorio svojim saigračima nekoliko šansi, a i sam jednu propustio, kada je u 60. minutu skoro neometan poslije kornera šutirao glavom pored gola.

Zvezdin rival iz kvalifikacija - francuski Ren, još je bez pobjede u Ligi Evrope. Da ne osvoje tri boda ni u trećoj utakmici pobrinuo se škotski Seltik i njegov prvotimac Džo Ledli, koji je u drugom poluvremenu anulirao vođstvo Francuza i postavio konačnih 1:1.