BUNDES: Verder i Augsburg podijelili bodove

Fudbaleri Verder uspjeli su da odnesu kući bod sa gostovanja Augsburgu, poslije vođstva domaćih na poluvremenu - 1:1.

BUNDES: Verder i Augsburg podijelili bodove Izvor: MONDO

Prvi gol na SGL Areni viđen je u 49. minutu, kada je Aksel Belinghausen iskoristio grešku odbrane gostiju, utrčao iz "drugog plana" i sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu Verdera.

Fudbaleri Verdera propustili su niz izglednih prilika za izjednačenje, a konačan gol vrijedan jednog boda postigao je Klaudio Pizaro. To je njegov sedmi pogodak ove sezone.

Peruanac je mogao da postigne još dva gola, ali je bio neprecizan u završinici akcija. Nije se proslavio ni njegov saigrač Markus Rozenberg.

Neriješen rezultat "pogurao" je Verder ka trećoj poziciji na tabeli Bundes lige i, sa utakmicom više, zaostaju pet bodova od lidera Bajerna.