Igman u uzbudljivoj utakmici savladao Radnik: Prva pobjeda tima iz Konjica u novoj sezoni.

Autor Haris Krhalić

Radnik poražen na domaćem terenu.

fk igman Izvor: PROMO/FK Igman Konjic

Fudbaleri Igmana iz Konjica su u jako uzbudljivoj utakmici savladali Radnik u Bijeljini. Utakmica šestog kola Premijer lige BiH na kraju je završena rezultatom 0:1.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti. Igrao se treći minut kada je Herić centrirao sa desne strane, a šut Nurkovića glavom ide pored gola.
Domaćini su odgovorili u 27. minutu kada je nakon centrašuta Krajišnika, Josipović sa nekih šest metara glavom šutirao pored gola.

Deset minuta kasnije nova šansa za Bijeljince. Teodorović je izašao sam na golmana Ćemana, koji sjajno brani.

Ćeman je upisao još jednu sjajnu interveniju u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada je zaustavio pokušaj Jovanovića.

Igman je u 68. minuti stigao do prednosti golom Buturovića koji je ipak zbog ofsajda poništen nakon intervencije VAR-a.

Međutim, u 82. minuti isti igrač postiže pogodak nakon velike greške golmana Lakića, koji je dodao loptu Ramiću, a ovaj odigrao loptu do Buturovića.

U završnici utakmice, Žoel da Silva je pobjegao odbrani Igmana, a prije nego je uputio udarac, oštrim startom ga je s leđa oborio Velić, a sudija je dosudio jedanaesterac. Međutim, ispostavilo se da je napada Radnika bio u ofsajdu.

U sudijskoj nadoknadi poništen je još jedan pogodak Igmana, a ovog puta je Nurković bio u ofsajdu. Bila je ovo prva pobjeda Igmana u novoj sezoni te sada imaju četiri boda dok je Radnik ostao na sedam.