Iznenađenje na "Pecari": Gol nakon 25 sekundi, vođstvo domaćih 2:0, a onda drama i prvi bod za GOŠK

Široki Brijeg i GOŠK odigrali veoma zanimljiv meč, koji je na kraju okončan bez pobjednika.

NK GOŠK Gabela Izvor: Promo/NK GOŠK Gabela

Tek u sedmom kolu Premijer lige BiH fudbaleri GOŠK-a stigli su do prvog boda u sezoni, i to nakon što su imali dva gola zaostatka.

Vodio je Široki Brijeg 2:0 na poluvremenu, sve je mirisalo na rutinski trijumf Širokobriježana, a onda je u nastavku viđena potpuno drugačija utakmica.

Sve je krenulo po planu za domaće jer su do vođstva stigli već nakon 25 sekundi, kada je mrežu Gabeljana zatresao Činedu. Uslijedio je period nešto mirnije igre, a onda su Širokobriježani postigli i drugi gol. Drugi put na meču Jelavić je asistirao, a ovaj put gol je postigao Matić.

Rijetko ko mogao je pomisliti da bi se GOŠK mogao vratiti u igru nakon dva gola minusa, ali gosti su imali drugačije planove.

Iako su u prvih šest mečeva postigli samo dva gola, isto toliko dali su Širokom Brijegu u periodu od 52. do 74. minuta. Na 2:1 smanjio je Sipović, koji je bio najviši u skoku nakon kornera, da bi izjednačenje svom timu donio Mihaljević.

Mnogo sreće imali su gosti u trećem minutu nadoknade, kada je Stanić centrirao iz slobodnog udarca, a Senić pogodio stativu. Ostalo je 2:2, pa je tim Danijela Pranjića prvi put ove sezone teren napustio neporažen.