PREMIJER: Junajted jedva protiv Evertona

Junajted nije oduševio, ali se iz Liverpula vraća sa celim plenom, zahvaljujući golu Čičarita. Arsenal dao pet golova Čelsiju, od toga tri Van Persi!

PREMIJER: Junajted jedva protiv Evertona Izvor: MONDO

Poslije najtežeg poraza u istoriji svog učešća u Premijer ligi, Mančester junajted uspio da prebrodi prvi teži ispit.

Sa gostovanja Evertonu u Liverpulu, Junajted, za koji je igrao Nemanja Vidić, vraća se sa sva tri boda, zahvaljujući Meksikancu Havijeru Ernandesu-Čičaritu, koji je odlično reagovao poslije sjajnog centaršuta Patrisa Evre.

To je prva pobjeda Mančester junajteda nad Evertonom na "Gudison parku" poslije tri gostovanja na kojima nije osvojio cijeli plijen protiv ekipe iz Liverpula.

Ser Aleks Ferguson je očekivao odgovor svoje ekipe poslije prošlonedjeljnog debakla u duelu sa Mančester sitijem (1:6) i može da bude zadovoljan bodovima. Ne baš i igrom.

"Nadam se da ćemo uspjeti da se izdignemo poslije prošlonedjeljnog razočaranja. To smo već radili u prošlosti i moramo da uradimo ponovo. U fudbalu se ništa ne mijenja. Svaka utakmica je novi izazov i na svakoj se mora dati maksimum. Teška nedjelja je za nama", rekao je Ferguson prije meča.

Početak utakmice bio je furiozan. Već u 1. minutu domaćin je imao veliku šansu. Simus Kolman je uletio u šesnaesterac, šutirao, ali je De Gea sačuvao mrežu. Dva minuta kasnije, velika šansa na drugoj strani. Dani Velbek je proigrao Đi Sun Parka, ali se istakao Hauard.

Jedini gol na meču postignut je u 19. minutu. Odlična lopta Patrisa Evre u šesnaesterac Evertona, a Ćičarito je pokazao da ima ubilački instinkt.

Imao je Everton nekoliko šansi za izjednačenje. U smiraj prvog dijela, Lejton Bejns je izvanredno izveo slobodan udarac, De Gea je već bio savladan, ali je njega i Junajted spasila prečka. Početkom drugog dela, Rodvel je odlično šutirao, ali je De Gea instiktivno reagovao i sačuvao gol.

Pritiskale su "karamele" Junajted, koji se nerijetko branio sa desetoricom, ponekad i panično, ali bez uspjeha. U nadoknadi vremena, Everton je tražio penal, jer je Geje bio u naletu i kada se spremao da udari loptu glavom, Evra ga je dovoljno "prignječio" da padne. Sudija je odmahnuo rukom...

Četvrti poraz Evertona u pet utakmica (pobijedio je Fulam u prošlom kolu poslije tri vezana neuspjeha).

Kakav su meč odigrali Čelsi i Arsenal na Stamford bridžu! "Tobdžije" su ispalile pet đuladi u gol Petra Čeha i pobijedili 5:3! Robin van Persi trostruki strijelac.

Drugi vezani poraz Čelsija, poslije neuspjeha u meču sa Kvins Park Rendžersom.