Haos u Rumuniji – prekinut meč

Sudija prekinuo meč Petrolul – Steaua pošto je navijač ušao na teren i udario gostujućeg igrača, a onda je i golman pogođen bakljom.

Haos u Rumuniji – prekinut meč Izvor: MONDO

Haos na utakmici rumunskog prventstva između Petrolula i Steaue. Sudija Robert Dumitru je prekinuo meč na isteku prvog poluvremena pošto je gostujući igrač udaren od navijača utrčalog na teren, a zatim i golman pogođen bakljom sa tribina.

Sve je počelo pri vođstvu Steaue od 1:0 kada je za nju dosuđen i penal. Navijač Petrolula izletio je na teren i udario Georgija Galamaza, koji je završio u bolnici!

Međutim, utakmica tada nije prekinuta. Arbitar je dozvolio gostima da izvedu najstrožu kaznu, a Mihai Kostea je u 52. minutu prvog poluvremena povisio na 2:0. Tek kada je čuvar mreže ekipe iz Bukurešta Razvan Stanka pogođen bakljom, sudija je odlučio da odsvira kraj.

Prethodno, pokazao je crvene kartone dvojici igrača Steaue, Srbinu Novaku Martinoviću i golmanu Stankuu, jer su ušli u obračun sa utrčalim navijačem.