Zvezda plaća 400.000 dinara, navijači pod prismotrom

Disciplinska komisija FSS kaznila Crvenu zvezdu novčano, a navijači crveno-bijelih i Novog Pazara dobili uslovne kazne.

Zvezda plaća 400.000 dinara, navijači pod prismotrom Izvor: MONDO

Zvezda je kažnjena sa 400.000 dinara i uslovno sa jednom utakmicom bez prisustva navijača, a Novi Pazar sa dva meča gostovanja na kojima neće moći da vodi pristalice, rekao je disiplinski sudija Slobodan Pajović.

Crvena zvezda i Novi Pazar kažnjeni su zbog incidenata tokom utakmice 9. kola Super lige, održane 22. oktobra.

Zvezda je na svom terenu pobijedila Novi Pazar sa 3:1, a susret je u drugom poluvremenu prekinut na tri minuta zbog pirotehnike koju su upalili domaći navijači.

Prethodno su gosti iz Novog Pazara zviždali tokom minuta ćutanja u čast Miodraga Komatine, Srbina ubijenog na Kosovu.

"Sada su pod uslovnom kaznom, Crvena zvezda, Novi Pazar i Partizan, a na navijačima je da odrede da li će se ponoviti nekorektno navijajanje", rekao je Pajović.

Ukoliko navijači klubova koji imaju uslovnu kaznu ponove neprimjereno navijanje, koje uključuje i parole i navijačke pjesme koje sadrže nacionalnu i vjersku netrpeljivost, biće automatski sprovedene kazne zabrane prisustva publike na jednoj utakmici, objasnio je Pajović.

Novi Pazar za dvije utakmice koje igra u gostima neće moći da kupi ulaznice, a navijači neće moći da uđu na stadion sa zastavama parolama i drugim obeležijima kluba.

"To ne znači da simpatizeri Novog Pazara neće moći samostalno da kupe ulaznice i gledaju meč već da neće biti organizovanog dolaska navijača tog kluba", rekao je Pajović.