KUP SRPSKE: Poznati polufinalisti

Poznati su svi polufinalisti Kupa Republike Srpske za ovu sezonu.

KUP SRPSKE: Poznati polufinalisti Izvor: MONDO

Banjalučki Borac plasirao se u polufinale Kupa Republike Srpske u kojem brani osvojeni pehar!

Izabranici Velimira Stojnića su do plasmana među četiri ekipe u Kupu RS stigli u Zvorniku pobijedivši domaću Drinu rezultatom 2:1 iako je mlada ekipa domaćina pružila više nego dostojan otpor favorizovanom rivalu.

Gosti su poveli u 10. minutu. Lopta se odbila od odbrane domaćina, odbila se do Stajića, koji je sa nekih 18 metara iskosa sa desne strane preciznim šutem pogodio desni ugao golmana Radića.

Potom se igra odvijala na sredini terena, a gosti su zaprijetili u 29. minutu, kada je Dujaković šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali se ovoga puta čuvar mreže Zvorničana nije dao iznenaditi. Posljednja prilika u prvom dijelu susreta viđena je u 43. minutu, kada je Stajić iz slobodnog udarca sa 35 metara pogodio prečku.

U 56. minutu centaršut sa lijeve strane uputio je Erić, na loptu je krenuo Lazić, kojeg je nepotrebno srušio golman Banjalučana Marčetić. Bio je to penal za domaćina, koji je u gol pretvorio Nikolić.

Deset minuta kasnije u kaznenom prostoru Drine srušen je Bučan i bio je to još jedan kazneni udarac. Stajić je prišao lopti i pogodio za prednost Banjalučana.

U 78. minutu Zvorničani su opasno zaprijetili, kada je iz velike daljine Aleksandar Ivanović pogodio prečku.

U polufinale entitetskog kupa plasirali su se dvije Slobode iz Novog Grada i Mrkonjić Grada, te Mladost iz Bogutovog sela, koja je poslije boljeg izvođenja penala eliminisala banjalučki BSK.