BARAŽ: Česi bliži Poljskoj i Ukrajini

Češka pobijedila Crnu Goru 2:0 i sa velikom prednošću putuje na revanš meč u Podgorici.

BARAŽ: Česi bliži Poljskoj i Ukrajini Izvor: MONDO

Drugo poluvrijeme meča u Pragu udaljilo Crnogorce od plasmana na Evropsko prvenstvo. Poslije prvog dijela igre bez izglednijih prilika i sa tek nekoliko ozbiljnijih pokušaja da se promijeni rezultat, Česi u drugom poluvremenu postigli dva gola i stekli lijepu prednost pred drugi meč baraža.

Izabranici Branka Brnovića odlučnije su izašli na teren u drugom poluvremenu. Simon Vukčević je u 47. minutu pokušao da plasira loptu iza leđa Petra Čeha, ali je iskusni čuvar mreže krajnjim naporom sprečio bivšeg igrača Partizana da dovede goste u vođstvo.

Nedugo posle toga "sokolovi" su još jednom izazvali konfuziju u šesnaestercu domaćih, ali Damjanovićev šut nije bio prevelika prijetnja za iskusnog čuvara mreže. A onda su Česi počeli da postižu golove. Tomaš Rosicki je u 63. minutu dodao loptu do Vaclava Pilaža na dvadesetak metara od gola gostiju, fudbaler Plzena je "vukao" par koraka i jako sproveo u lijevi ugao mreže Mladena Božovića.

Konačan rezultat je postavio defanzivac domaćih Tomaš Sivok, opet na asistenciju Rosickog iz slobodnog udarca. Za konačnih 2:0 i nesanicu stručnog štaba Branka Brnovića pred put u Podgoricu.