BARAŽ: Još su mali "sokolovi"

Crna Gora poražena i u Podgorici (0:1). Brojne promašaje protivnika Česi kaznili u finišu i plasirali se na Evro 2012.

BARAŽ: Još su mali "sokolovi" Izvor: MONDO

"Nakon Krusa, Vučijeg dola i Grahova, niko junačkiju sudbinu ne iskova! San moj i tvoj, sav staje u pod Goricom boj".

Ovim riječima na velikom transparentu istaknutom na sjevernoj tribini dočekani su reprezentativci Crne Gore u Podgorici, uoči početka revanš utakmice baraža protiv Češke.

Ipak, "sokolovi" nisu uspjeli. Na Evropsko prvenstvo odlaze Česi. Zasluženo!

Imala je Crna Gora svoje prilike, i u Pragu i u Podgorici, pogotovo na svom terenu, ali nijednu nije uspjela da iskoristi. Pomalo zbog neiskustva, pomalo zbog kvaliteta, Crna Gora je poražena u oba meča.

Poslije 0:2 u Češkoj, u Podgorici je bilo - 0:1. Ovaj put nezaslužen poraz Branka Brnovića i njegovih pulena.

Nakon blijedog izdanja Crnogoraca u prvom poluvremenu, u igri koja je odgovarala i koju su diktirali gostujući fudbaleri, nastavak utakmice bio je daleko zanimljiviji.

"Sokolovi" su krenuli na sve ili ništa, bez previše taktiziranja, i to je odmah donijelo promjenu na terenu.

Na sjajno poigravanja Mirka Vučinića, Dejan Damjanović je prošao po desnoj strani, ispred njega je bio samo Petr Čeh, ali je golman Češke uspio da zakači loptu i skrene je do prečke u korner.

Proključalo je na najvećem crnogorskom stadionu u tom 50. minutu.

Nevjerovatno šta je samo pet minuta kasnije promašio kapiten Crne Gore Vučinić. Poslije kornera sa desne strane Zverotića, Džudović je bio najviši u skoku, uspio je da vrati loptu na prvu stativu, gdje je potpuno sam, čak je i Čeh bio predaleko, bio Vučinić, koji je glavom sa samo par metara poslao loptu preko gola.

As Juventusa imao je vrlo dobru priliku i u 71. minutu. Međutim, ovaj put, poslije sjajnog driblinga na golaut liniji, bio je sebičan. Vučinić je dva puta pokušao iz blizine, ali je bio isuviše iskosa na desnoj strani, što je za Čeha predstavljalo lak posao.

Posljednje prilike da nešto promjene imali su bivši igrači Partizana Stevan Jovetić i Simon Vukčević. Prvi je loše šutirao, a drugi promašio loptu, doduše ona mu je išla iza leđa.

Kada se ne iskoriste brojne prilike, po nepisanom pravilu stiže kazna.

Češka je brojne promašaje crveno-žutih u drugom poluvremenu kaznila u 81. Jiraček je izbio sam ispred Mladena Božovića i nije mu bilo teško da pogodi mrežu i sve navijače Češke riješi stresa i dalje brige za plasman na EP.

Pod Goricom je sve bilo gotovo!

CRNA GORA - ČEŠKA 0:1 (0:0), prvi meč 0:2.
/Jiraček 81/

Revanš meč Baraža za Evropsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini 2012. Stadion: "pod Goricom", gledalaca oko 15.000.

CRNA GORA: Mladen Božović - Vladimir Božović, Savić, Džudović, Pavićević - Zverotić, Drinčić, Damjanović, Bećiraj - Vučinić, Jovetić.

ČEŠKA: Čeh - Sivok, Hubnik, Kadlec, Gebreselasije - Jiraček, Plašil, Rezek - Pilarž, Rosicki - Pekharta.