ODBOJKA (LŠ): Poraz Zvezdinih djevojaka

Podmlađeni sastav Crvene zvezde očekivano poražen na startu Lige šampiona - 3:0 na gostovanju u Poljskoj.

ODBOJKA (LŠ): Poraz Zvezdinih djevojaka Izvor: MONDO

Ekipa Fakro Mušine opravdala je ulogu favorita u susretu 1. kola E grupe Lige šampiona.

Crveno-bijele su propustile lijepu šansu da osvoje makar jedan set, kada su u drugom dijelu meča vodile 23:21.

Umjesto toga, poražene su maksimalnim rezultatom - 3:0 (25:17, 25:23, 25:18).

Domaće su lako rješile u svoju korist prvi set, pošto su iskoristile tremu Beograđanki da povedu 7:2 i 13:5.

Drugi set protekao je u neizvjesnijoj igri. Zvezda je povela 6:2, ali je Fakro Mušina brzo došla u "egal", a zatim i do preokreta.

Poslije 18:14, pa 20:17, izgledalo je da će to biti laganih 2:0 u setovima, međutim, Ana Bjelica je servisom izvršila pritisak na Kingu Kaspržak i zaradila izjednačenje - 20:20.

Trener Fakro Mušine uzeo je tajm-aut, ali nije uspio da zaustavi nalet crveno-bijelih, koje su blokom Tamare Rakić, a zatim i greškom jedne od domaćih igračica povele 23:21.

U narednom poenu Zvezda je propustila da realizuje kontru, što bi joj donijelo tri vezane set-lopte.

Uslijedilo je nekoliko loših napada, koje su Poljakinje lako neutralisale i iz kontri stigle do 24:23. Izblokirana je potom Mina Tomić i to je bio razočaravajući kraj vrlo solidnog seta za izabranice Ratka Pavličevića.

U trećem setu je za Fakro Mušinu zaigrala i naša nekadašnja reprezentativka Vesna Čitaković.

Zvezda se dobro držala do drugog tehničkog tajm-auta (16:14), zatim su domaće odbojkašice uzele četiri poena zaredom i bez problema rješile utakmicu u svoju korist.

Fakro Mušina i prošle sezone je bila protivnik Crvene zvezde. Oba meča dobila je rezultatom 3:1, ali tada je prvak Srbije imao u timu Sanju Malagurski, Nađu Ninković i još nekoliko igračica koje su ljetos odlučile da nastave karijeru u inostranstvu.

Zvezda u drugom kolu 7. decembra dočekuje italijanski Skavolini, a u E grupi takmiči se još Dinamo iz Moskve.

FAKRO MUŠINA: Verblinska, Zenik, Rurk, Vensink, Bednarek, Kačor, Rabka, Kaspržak, Radecka, Gajgal, Đurišić, Stam.

CRVENA ZVEZDA: Budrović, Rakić, Popović, Kostić, Radulović, Pušić, Medarević, Bjelica, Tomić, Kecman, Valčić, Stevanović.