LE: Žigić tragičar, čudesan Briž u Mariboru

Reprezentativac Srbije promašio je penal na početku meča i "pogurao" Bragu do pobjede – 1:0. Maribor u 74. minutu vodio 3:0, Briž ga pobijedio 4:3.

LE: Žigić tragičar, čudesan Briž u Mariboru Izvor: MONDO

Nije prijao Nikoli Žigiću povratak na stadion Munisipal, gdje je sa Crvenom zvezdom slavio 2007. godine.

Englezi su izborili jedanaesterac u 11. minutu i Žigić je preuzeo odgovornost na sebe zato što stalni izvođač penala Marlon King nije bio na terenu.

Šutirao je u donji lijevi ugao, golman domaćih Kvim ga je "pročitao" i učinio tragičarem meča koji je mogao da donese njegovom timu plasman u eliminacionu fazu.

Domaći su pobijedili golom Uga Vijane početkom drugog dijela meča.

Kakav meč je viđen u Mariboru!

Domaći tim je vodio 3:0 do 74. minuta, a onda je ekipa Krištofa Dauma do kraja meča postigla četiri gola i pobijedila!

Domaći su mogli i do izjednačenja u posljednjem trenutku meča, ali je strijelac dva gola Volaš "makazicama" pogodio stativu.

Od srpskih interacionalaca, Dušan Basta ušao je u drugom poluvremenu meča sa francuskim Renom, koji je završen bez golova. Protivnik Crvene zvezde iz kvalifikacija za LE još ne zna za pobjedu u tom takmičenju.

Vladimir Dišljenković branio je gol Metalista u meču sa bečkom Austrijom (4:1), dok je Miljan Mutavdžić nastupio za Malme u remiju bez golova sa holandskim AZ Alkmarom.

Fudbaleri Šamroka ponovo su uspjeli da postignu gol i, kao i prethodnih kola, učine meč zanimljivim samo na desetak minuta. Poslije vođstva Rubina izjednačili su golom Omana, ali nisu imali snage da izbjegnu ubjedljiv poraz – 4:1.

Hrabri PAOK pobijedio je na Vajt Hart Lejnu kombinovan tim Totenhema, (ali sa Modrićem, Defoom, Lenonom i Ćorlukom u startnoj postavi ) – 2:1 i izbio na prvo mjesto Grupe A. Grci pred posljednje kolo imaju bod više od drugoplasiranog Rubina.

Gosti su bolje počeli meč i postigli oba gola do 14. minuta, a dodatnu vrijednost njihovoj pobjedi daje i podatak da je izborena sa igračem manje. Stafilidis je isključen u 37. minute zbog igranja rukom na gol liniji. Sudija je dosudio jedanaesterac a Modrić je postigao, ispostaviće se, jedini gol za svoj tim.

Poljska Legija će poslije 5. kola biti zahvalna Hapoelu na pobjedi u Rumuniji, koja joj je obezbijedila plasman u eliminacionu fazu uprkos porazu od gostiju iz Ajndhovena – 0:3. Miroslav Radović odigrao je cio meč.