KARLING KUP: Šok na Old Trafordu!

Kristal Palas pobijedio šampiona poslije produžetka - 2:1. Parovi polufinala: Kardif - Palas, Mančester siti - Liverpul.

KARLING KUP: Šok na Old Trafordu! Izvor: MONDO

Iznenađenje na "Teatru snovа"!

Gosti iz Londona pobijedili su ekipu Aleksa Fergusona poslije 120 minuta uzbudljivog i borbenog fudbala.

Iskusni Škot ukazao je šansu igračima koji ove sezone nemaju veliku minutažu. Meč su počeli Amos, Rafael, Smoling, Evans, Fabio, Valensija, Gibson, Park, Dijuf, Berbatov i Makeda i pitanje je kada će opet!

Gosti iz Londona četvrti put su se plasirale u polufinale Kupa golom Glena Mareja u 108. minutu, ali publika na Selhurst Parku neće narednih mjeseci skandirati samo njegovo ime.

Velike zasluge za trijumf Kristal Palasa idu i na račun Darena Ambrouza, koji je u 65. minutu golom sa 35 metara šokirao mladog golmana domaćih Bena Amosa (21) i publiku na stadionu.

Domaći fudbaleri uspjeli su da izjednače dva minuta poslije tog gola, pogotkom Makede sa bijele tačke, ali za plasman u polufinale nisu imali snage ni umijeća.

Posljednjom četvrtfinalnom utakmicom Karling kupa poznati su svi učesnici polufinala. Najuspješnije četiri ekipe ove sezone su, uz Kristal Palas - Liverpul, Mančester siti i Kardif.

Prvi mečevi polufinala zakazani su za 9. januar, a revanš susreti za 23. januar. Sastaće se Kardif - Kristal Palas i u derbiju Mančester siti - Liverpul.

To znači da će jedan finalista sigurno biti učesnik Čempionšipa.

(MONDO, foto: Beta/AP - arhiva)