SERIJA A: Milan se primiče "staroj dami"

"Rosoneri" postal prvi tim koji je ove sezone pobijedio Đenovu kao gost.

SERIJA A: Milan se primiče "staroj dami" Izvor: MONDO

U prvom meču 13. kola Serije Milan je na stadionu Luiđi Feraris savladao Đenovu sa 2:0. Strelci za šampiona bili su Zlatan Ibrahimović iz penala u 56. i Antonio Noćerino u 79. minutu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a trenutak odluke dogodio se u 54. minutu kada je isključen bivši igrač Milana Kaha Kaladze. Gruzijac je dobio drugi žuti karton, a gosti vrlo brzo priliku da sa "bijele tačke" stignu do vođstva. Precizan sa penala bio je Ibrahimović.

Sve je riješeno u 79. minutu kada je Noćerino savladao Sebastijana Freja i otklonio sve dileme oko pobjednika.

U startnoj postavi Đenove bio je i Boško Janković, koji se u 77. minutu preselio na klupu.

Milan je drugi poslije nova tri boda, ali ima i utakmicu više tako da priliku da ga preteknu na tabeli imaju Udineze i Lacio. Đenova je na devetom mjestu sa 15 bodova, devet manje od "rosonera".