BUNDES: Remi u Menhengladbahu, Bajern lider

Bavarci iskoristili remi dvije Borusije sa čela tabele (1:1) i pobjedom nad Verderom od 4:1 zauzeli prvo mjesto.

BUNDES: Remi u Menhengladbahu, Bajern lider Izvor: MONDO

Efikasna ekipa Jupa Hajnkesa novi je lider Bundes lige. Pobijedila je Verder golovima Franka Riberija i Arjena Robena (oba sa bijele tačke).

Francuz Frank Riberi doveo je svoj tim u vođstvo u 22. minutu, golom poslije sjajno istrčane kontre mladog austrijskog reprezentativca Davida Alabe (19), utješni gol za goste postigao je Markus Rozenberg.

Bajern je tako na najbolji način iskoristio remi ekipa koje su 15. kolo dočekale bolje plasirane - Borusije Dortmund i Borusije Menhengladbah.

Gosti iz Dortmunda bolje su počeli meč od ekipe Ralfa Kenigsa i došli u vođstvo desetim ovosezonskim golom Roberta Levandovskog na asistenciju Maria Gecea iz kornera.

Ipak, da bar jedan bod ostane na stadionu najprijatnijeg iznenađenja Bundes lige pobrinuo se Majk Hanke, preciznim udarcem sa oko 20 metara.

Derbi kola nije protekao u znaku dva supertalentovana fudbalera Marija Gecea i Marka Rojsa, zato što prva zvijezda domaćih nije bio u ekipi zbog povrede.

Fudbaleri Kajzerslauterna nisu uspjeli da se odmaknu od zone ispadanja, pošto su na svom stadionu osvojili bod u duelu sa Hertom, uprkos poklonu gostiju u vidu autogola Rubana Hubnika na početku susreta.

Slično bi se moglo reći i za pretposljednji Frajburg, koji je takođe na svom terenu remizirao sa Hanoverom 1:1, dok su fudbaleri Majnca na gostovanju Volfsburgu stigli vođstvo domaćina, ali nisu imali snage da naprave potpun preokret sa igračem više u posljednjih pet minuta utakmice.

Štutgart i Keln odigrali su uzbudljiv meč - 2:2. Dvostruki strijelci bili su Kristijan Gentner i Lukas Podolski.

Gosti su poveli već u 15. minutu iz penala, ali je Gentner napravio preokret prije odlaska na odmor. Da "jarčevi" ipak osvoje bod pobrinuo se njihov najbolji igrač pogotkom u 88. minutu.