PRIMERA: Atletiko nije mamuran

Rijetko kome se igra fudbal nedeljom u 12 časova. Fudbaleri Atletiko Madrida nemaju problem sa "omraženim" matine terminom španske fudbalske lige.

PRIMERA: Atletiko nije mamuran Izvor: MONDO

Dok su domaćice na Pirinejima spremale ručak, Atletiko je preslišao gradskog rivala Rajo Valjekano.

Na Visente Kalderonu - 3:1 (1:0).

Strijelci su za treću uzastopnu pobjedu crveno-bijelih kod kuće bili Gabrijel Fernandez Gabi u 25, Radamel Falkao u 74. i Eduardo Salvio u 91. minutu, dok je na kraju Gabi častio goste i autogolom u drugom minutu nadoknade. Atletiko, kada igra kod kuće, pobjeđuje sa tri postignuta gola, jer su prije Valjekana na istom mjestu pali Levante (3:2) i Saragosa (3:1).

Do ovog kola, Atletiko i Rajo bili su poravnati sa po 16 bodova na tabeli, a sada će se "jorgandžije" dodatno približiti vrhu tabele.

Valjekano je doživio treći uzastopni poraz u La Ligi.