SERIJA A: Juve za deset minuta, Viola krenula

Juventus pobijedio Ćezenu, Fiorentina sa "kreča" do pobjede nad Romom. Dan penala i crvenih kartona. Roma završila meč bez trojice!

SERIJA A: Juve za deset minuta, Viola krenula Izvor: MONDO

Pljuštali su crveni kartoni u utakmicama nedeljnog programa 13. kola italijanske lige, viđena su i tri penala, od toga dva za Fiorentinu.

Juventus je opravdao ulogu favorita protiv Ćezene, ali je slomio otpor gostiju tek u posljednjih 20-ak minuta. Bilo je 2:0 za "Staru damu", koja je ponovo na čelu tabele Serije A sa dva prednosti nad Milanom i Udinezeom.

Prava opsada gola Ćezene isplatila se u 72. minutu, kada je Markizio uspio da savlada Antonjolija, a desetak minuta kasnije, golman Ćezene skrivio je penal i dobio je crveni karton. Vidal je bio precizan i Juve je zapečatio svoju osmu pobjedu u sezoni.

Mnogo uzbuđenja na meču Fiorentina - Roma, koji su "ljubičasti" dobili 3:0, poslije dva penala i čak tri crvena kartona za Romu!

Huan je u 16. minutu skrivio penal, a Stevan Jovetić je sa kreča savladao Stekelenburga. Bio je to prvi gol Fiorentine u prvenstvu poslije 409 minuta! Do poluvremena "Viola" je dala još jedan gol preko Gamberinija, a u nastavku Roma je ostala bez još dvojice igrača na terenu - najprije je drugi žuti dobio Gago, a potom je i Bojan Krkić morao u svlačionicu jer je napravio penal.

Drugi penal za Fiorentinu realizovao je Oliveira.

To je prva pobjeda novog trenera Fiorentine Delija Rosija, i ujedno je "Viola" prekinula seriju od tri meča bez pobjede. Ovo je drugi vezani poraz Rome.

Kaljari je ostvario prvi trijumf na Siciliji protiv Katanije poslije četiri meča.