SERIJA A: Lacio hoće na vrh

Rimljani na svom stadionu lako pobijedili nejaku Novaru (3:0), u posljednjem meču 13. kola italijanskog prvenstva i primakli se ekipama na čelu tabele.

SERIJA A: Lacio hoće na vrh Izvor: MONDO

Zahtjevao je trener Lacija Eduardo Reja od svojih igrača da se probude poslije remija sa rumunskim Vasluijem, koji im je iskomplikovao plasman u eliminacionu fazu tog takmičenja.

Na njegovu sreću, brzo su ga poslušali.

Fudbaleri Novare platili su ceh za prošlonedjeljni poraz Lacija od Juventusa, kojim je ekipa iz Rima prekinula niz od devet prvenstvenih utakmica bez poraza. Golovima Tomaza Rokija i Đuzepea Bjave domaći su slavili 3:0.

Već je poslije prvih 45 minuta bilo jasno da će ekipa Atilija Tesera na drugom terenu morati da "juri" bodove za bijeg sa dna tabele.

"Nebesko plavi" su poveli golom Đuzepea Bjave, a duplirali vođstvo skoro "preslikanim" pogotkom Tomaza Rokija. Oba su postignuta školski, poslije centaršuteva sa strane.

Prvu priliku da "dokrajči" Novaru po drugom izlasku iz svlačionica imao je Nijemac Miroslav Klose, ali je uspio da u 54. minutu sa nekoliko metara promaši nebranjenu mrežu Albanca Samira Ujkanija.

Konačan rezultat postigao je kapiten Lacija Roki svojim drugim golom.

Odigrao je dupli pas sa Alvarom Gonzalesom, Urugvajac ga je sjajno "pronašao" u petercu Novare, pa mu nije bilo teško da sa tri metra "kontra nogom" pogodi mrežu gostiju za 3:0.

Domaći su do kraja mogli da postignu još koji gol, ali je udarac Đibrila Sisea u finišu završio na stativi. S druge strane, i Luiđi Đorđi je mogao da postigne počasni gol za goste, ali je sa dva metra pogodio prečku.

Lacijali su sa nova tri boda prišli vodećem triju na dva boda zaostatka, a u sljedećem kolu gostuju Lećeu.

Novaru, za koju je bivši igrač Partizana Ivan Radovanović počeo meč, očekuje serija mečeva sa jakim protivnicima, pa će u naredna dva kola igrati sa Napolijem i Juventusom.