PREMIJER: Dempsi srušio Liverpul

Golom reprezentativca SAD Klinta Dempsija Fulam pobijedio Liverpul - 1:0. Prvi pogodak igrača sa stadiona Krejven Kotidž poslije više od mjesec dana.

PREMIJER: Dempsi srušio Liverpul Izvor: MONDO

Posljednji put su se igrači Martina Jola prije 14. kola upisali u listu strelaca krajem oktobra na gostovanju Viganu. Od tada su ih autogolovima dva puta "častili" defanzivci Totenhema i Arsenala Junas Kabul i Tomas Vermalen.

U ponedjeljak uveče nisu tražili pomoć drugih. Pobijedili su sami, golom sjajnog Amerikanca Dempsija pet minuta prije kraja meča.

Kapiten domaćih Deni Marfi šutirao je u 85. minutu ka golu gostiju, Pepe Rejna uspio je da samo odbije loptu nekoliko metara od sebe, gdje je dotrčao Dempsi i postigao gol za drugu ovosezonsku pobjedu Fulama na svom terenu.

A slutilo je na to da će meč biti završen bez golova. Fudbaleri oba tima su do presudnog 85. minuta pogađali samo stative i prečke (dva puta Liverpul, jednom Fulam).

Prvu izgledniju priliku na meču imao je bek gostiju Džordan Henderson, kada je u 28. minutu protrčao po lijevoj strani terena, savladao Marka Švarcera, ali nedovoljno da loptu pošalje bliže golu od stative.

Isto je prošao i Stjuart Dauning u drugom poluvremenu, s tom što je njegov šut završio na okviru zahvaljujući Švarcerovoj intervenciji.

S druge strane, meč u kojem su obje ekipe periodično imale inicijativu, mogao je biti rešen i nekoliko minuta ranije, da je Dempsi par akcija prije gola poslao loptu malo niže od prečke.

Isključenje Džeja Spiringa zbog grubog starta na Musi Dembeleu uticalo je na to da Liverpul kraj meča dočeka nešto defanzivniji, a na Enfildu će imati pritužbi na suđenje i zbog spornog detalja iz 59.minuta, kada je Senderos faulirao Čarlija Adama na ivici šesnaesterca, a Škot pao u kazneni prostor.

Sudija Kevin Frend dosudio je slobodan udarac, a ekipa Kenija Dagliša ga je žustro okružila tražeći jedanaesterac.

Pobjeda Fulama nad Liverpulom bila je ujedno i prva Holanđanina na klupi domaćih Martina Jola nad slavnim rivalom.

Trijumfom nad "redsima", njegovi igrači prišli su sredini tabele, dok je Liverpul novim neuspjehom ko zna koji put potvrdio da se bolje snalazi u derbijima nego u duelima sa "manjim" klubovima.