U vrhu liste najboljih procenata odbrane u Seriji A, na prva tri mjesta nalaze se golmani iz Srbije - Vanja Milinković-Savić, Mile Svilar i Filip Stanković.

Srpski golmani dominiraju u Seriji A po procentu odbrana, njih trojica zauzimaju vrh tabele kad su u pitanju statistički parametri. Riječ je o Vanji Milinković-Saviću, Miletu Svilaru i Filipu Stankoviću i još je važnije to da su između njih trojice razlike vrlo male.
Na prvom mjestu našao se čuvar mreže Torina Vanja Milinković-Savić koji prednjači sa 77,3 odsto, potom se iza njega nalazi Mile Svilar, golman Rome sa 77,2, odnosno Filip Stanković iz Venecije sa 77,1 odsto.
— OvoOno (@OvoOnoX)March 31, 2025
Naredne dvije pozicije rezervisane su za Nikolu Lealija iz Đenove koji je četvrti sa 76,5 odsto uspjeha na mreži, a iza njega se nalazi David de Hea iz Fiorentine sa 75,2 odsto. Da je vrh liste opravdan ne govori samo statistika već i komentari tokom čitave sezone. O velikim uspjesima Milinković-Savića govorile su i njegove starije kolege, koje redovno oduševljava. A razlog tome su i njegove obrane tokom izvođenja penala.
Čelsi želi Srbe u svom timu
Milinković-Savić postao je veoma tražen fudbaler, neprestano se pojavljuju vijesti koji klubovi sve žele Srbina na svom golu. Prethodne informacije bile su da momak rođen u Španiji naredne sezone može biti igrač Mančester sitija, jer je očarao Pepa Gvardiolu. A sada se za njega interesuje i Čelsi, kako prenosi "Tuttosport".
Veruje se da Torino neće moći da zadrži Vanju u slučaju da neki od klubova riješi da aktivira otkupnu klauzulu u vrijednosti od 20.000.000 evra. Međutim, "plavci" iz Londona nisu zainteresovani samo za Vanju, već i za još dvojicu Srba. Među njima je i Đorđe Petrović koji je na pozajmici u Strazburu i čini se da Čelsi nije zadovoljan zbog toga što ga je pustio.
Ipak, momak rođen u Kostolcu zadovoljan je trenutnim tretmanom u Francuskoj i prema njegovim izjavama volio bi da ostane dio tima. Takođe, Čelsi se interesuje za još jednu zvijezdu Serije A, a u pitanju je Mile Svilar. Dakle, čini se da trener Enco Mareska nije zadovoljan trenutnim izdanjima trenutnih golmana, pa će Robert Sančez i Filip Jorfensen biti zamijenjeni.