BUNDES: Bajern, opet, bježi

Bavarci pobijedili Keln i stekli šest bodova više od Dortmunda na početku 17. kola Bundeslige.

BUNDES: Bajern, opet, bježi  Izvor: MONDO

Fudbaleri Bajerna, iako sa igračem manje više od pola utakmice, uspjeli su u Minhenu da pobijede desetoplasirani Keln sa 3:0, u 17. kolu Bundeslige.

Domaći tim ostao je bez isključenog Franka Riberija u 33. minutu, pošto je Francuz za samo 60 sekundi dobio dva žuta kartona zbog koškanja s protivničkim igračem.

Igrači Bajerna sva tri gola postigli su u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Mario Gomez u 48, David Alaba u 63. i Toni Kros u 88. minutu.

Bavarci su ovom pobjedom obezbijedili vodeću poziciju na tabeli Bundeslige, bez obzira na rezultate ostalih utakmica 17. kola.

Bajern je prvi na tabeli sa 37 bodova, šest više od aktuelnog šampiona Borusije Dortmund i Šalkea, koji dijele drugo i treće mjesto.

Borusija u subotu igra u gostima kod Frajburga, dok će Šalke biti domaćin Verderu.