Olimpijci BiH poraženi od Poljske

Olimpijska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Poljske (1:0) u prijateljskoj utakmici igranoj u Turskoj.

Olimpijci BiH poraženi od Poljske Izvor: MONDO

Poljaci su jedini pogodak postigli u 26. minutu, a strijelac je bio Valdemar Sobota.

Muamer Svraka imao je u sudijskoj nadoknadi odličnu šansu, ali je poljski golman još bolje intervenisao.

Husref Musemić je dakle porazom debitovao na funkciji selektora olimpijaca, ali nije bio nezadovoljan.

"Zadovoljan sam, obzirom da momci prvi put igraju zajedno. Imali smo čak i stopostotnu šansu u posljednjem minutu koju nismo realizovali. S obzirom na sve okolnosti, možemo biti zadovoljni rezultatom", izjavio je Musemić.

Poljska - BiH 1:0
Strijelci: 1:0 Sobota u 26. minutu. Stadion Mardan i Kundu u Antaliji. Žuti karton: Pejić (BiH).

POLJSKA: Gliva, Celeban, Vojtkovjak, Kaminski, Sadlok, Kupiš (od 82. Voznijak), Tralka (od 86. Modelski), Jodlovjec, Mila, Sobota (od 66. Pavlovski), Jankovski (od 46. Pjeh). Selektor: Frančišek Smuda.

BOSNA I HERCEGOVINA: Hadžić (od 81. Bukvić), Šabanović, Dupovac, Svraka, Čolić, Harba (od 66. Mešanović), Halilović (od 81. Ćorić), Brekalo, Sesar (od 46. Stanić), Kvržić (od 56. Pejić), Haskić (od 76. Bekić). Selektor: Husref Musemić.