BUNDES: Dortmund i Šalke prate Bajern

"Milioneri" ubjedljivo pobijedili u Frajburgu, Nirnberg iznenadio u Leverkuzenu, "vukovi" bolji od "švaba"... Šalke "razbio" Verder - 5:0.

BUNDES: Dortmund i Šalke prate Bajern Izvor: MONDO

Borusija iz Dortmunda nije dozvolila Bajernu da se poslije pobjede protiv Kelna, u prvom meču 17. kola, odvoji na tabeli i da drugi dio sezone dočeka sa pet-šest bodova prednosti.

Aktuelni šampion bio je ubjedljiv na gostovanju u Frajburgu - 1:4. Imali su "milioneri" malih problema u prvom poluvremenu, ali je Ilkaj Gundogan, poslije sumnjive situacije u 43. minutu, postigao gol za 2:1 i svom timu znatno olakšao posao u nastavku meča.

Bunili su se domaći fudbaleri smatrajući da je pogotku Borusije prethodio ofsajd, ipak, protesti su bili uzaludni.

Borusija ima tri boda manje od vodećeg Bajerna, dok Frajburg poslije prvog dijela sezone ostaje prikovan za dno tabele. Dortmund je poslije dva remija konačno upisao tri boda. Tim Markusa Sorga je pet utakmica bez pobjede.

Veliko iznenađenje priredili su igrači Nirnberga, koji ne samo da su pobijedili u Leverkuzenu već su to učinili vrlo ubjedljivo - 3:0. Gosti su se prije 17. kola nalazili u opasnoj zoni, ali su i pored te činjenice, poslije nešto više od 20 minuta igre na Baj-areni vodili 2:0. U nastavku utakmice postigli su još jedan gol i nakon dva vezana poraza konačno upisali tri boda.

Bajer je sve dalji od ekipa na vrhu tabele i trenutno za liderom iz Minhena zaostaje čak 11 bodova.

Hofenhajmu protiv Herte nije pomoglo ni vođstvo, ni domaći teren, ni igrač više. Ekipa iz Sinshajma vodila je od 21. minuta golom Sejada Salihovića, deset minuta kasnije dobila je i brojčanu prednost na terenu, jer je isključen Rafael... Međutim, Berlinci su uspjeli da u prvom minutu sudijske nadoknade postignu gol i osvoje bod.

Isti rezultat bio je i u Hamburgu, gdje je gostovao Augsburg.

Sva tri boda osvojio je Volfsburg pobijedivši na svom terenu Štutgart - 1:0.

Šalke je u Gelzenkirhenu bez mnogo problema savladao Verder u meču koji je trebalo da bude jedan od derbija kola. "Razgoropadio" se Španac Raul i postigao tri gola, a pratili su ga Kirjakos Papadopulos i Klas Jan Huntelar sa po jednim.