SERIJA A: Šampion lako, Jovetić "izvukao" bod

"Roso-neri" lako pobijedili Sijenu (2:0) i produžili seriju na deset mečeva bez poraza. Stevan Jovetić donio Fiorentini bod u finišu.

SERIJA A: Šampion lako, Jovetić "izvukao" bod Izvor: MONDO

Teško je igrati protiv raspoloženog Milana. To su u subotu uveče na svojoj koži najbolje osetili igrači Sijene, a pogotovo povremeni reprezentativac Srbije na njihovom golu Željko Brkić.

Šampion Italije posljednji put je izgubio početkom oktobra, od Juventusa, a od tada od mogućih 30 bodova osvojio 26.

Uprkos desetkovanoj odbrani (povrijeđeni Alesandro Nesta, Đanluka Zamrota i Mario Jepes), koja nije ni imala mnogo posla, ekipa Masimilijana Alegrija pobijedila je golovima Antonija Noćerina i Zlatana Ibrahimovića sa bijele tačke.

Da će gosti teško odbraniti svoj gol i izbjeći skoro "klizanje" na dno tabele bilo je jasno već poslije prvih 45 minuta, kada je šampion Italije djelovao smireno, svjestan da će kad-tad steći prednost.

To se i dogodilo u 54. minutu. Akvilani je iz kornera dodao loptu Robinju na peterac, Brazilac je proslijedio do bijele tačke, odakle je bivši fudbaler Palerma lako pogodio Brkićevu mrežu. Prvi put.

Isto je učinio dvadesetak minuta poslije i Zlatan Ibrahimović, iz penala. Boateng je u 68 minutu utrčao u šesnaesterac domaćih, Brkić je izletio, a napadač domaćih uvjerljivo odglumio pad. Sudija Mauro Bergonci je "nasjeo", dosudio najstrožu kaznu i omogućio prvoj zvijezdi Milana da postavi konačan rezultat.

Bivši čuvar mreže Vojvodine "pročitao" je u koju će stranu Ibrahimović šutirati, ali nije uspio ni da dodirne loptu.

Fiorentina je istovremeno na svom stadionu odigrala mnogo uzbudljiviji meč sa Atalantom.

Đilardino je u 9. minutu doveo domaći tim u vođstvo, da bi Andrea Masielo i German Gustavo Denis u posljednjih deset minuta preokrenuli rezultat.

Violi je bod sačuvao nedavno ošišani Stevan Jovetić, pogotkom u 88. minutu. Mogao je crnogorski reprezentativac da ponovo donese prednost svojoj ekipi, ali je nekoliko njegovih udaraca u finišu završilo pored gola ili u rukavicama Andree Konsiljija.

Mladi reprezentativac Srbije Matija Nastasić odigrao je cijeli meč.

Kjevo je, nešto ranije, na svom terenu lako pobijedio Kaljari - 2:0.