PRIMERA: Real kao da je najbolji u Španiji...

Poraz u "El Klasiku" nije demotivisao Madriđane za mečeve sa drugim timovima. Pobijedili su Sevilju 6:2. Atletik Bilbao jedini uspješan domaćin.

PRIMERA: Real kao da je najbolji u Španiji... Izvor: MONDO

Privremeni pad na drugo mjesto na tabeli opomenuo je igrače Žozea Murinja da još drže sudbinu prvenstva u svojim rukama.

Ubjedljivo su slavili u Andaluziji - 2:6, iako su od prvog poluvremena igrali sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Pepea

Meč je riješen tokom uglavnom prvog poluvremena, u kome je viđena ravnopravna igra, iako rezultat to ne pokazuje. Borbeni domaćin pružio je jak otpor "kraljevskom klubu", ali su Ronaldo i Kaljehon bili precizni pred golom Havija Varasa.

Nervoza igrača Reala zbog, na momente, preoštre igre Andalužana kulminirala je u finišu prvog poluvremena, kada je Pepe odlukom sudije napustio teren i nagovijestio uzbudljiv nastavak, koji se nije dogodio.

Real je "držao" loptu, vrebao šansu iz kontra napada i iskoristio jednu. Anhel Di Marija je u 66. minutu bio brz i precizan.

Utješne golove za Sevilju postigli su Hesus Navas u 69. minutu i Negredo u zaustavnom vremenu, а pobjedu Reala potvrdili su Kristijano Ronaldo svojim trećim golom na meču, sa bijele tačke, i Hamit Altintop u 89. minutu.

Ronaldu će petim ovosezonskim het-trikom pokušati da zaboravi košmarni prošli vikend i zvižduke madriske publike.

Real naredni meč pred kratku pauzu igra u utorak, u okviru Kupa Španije protiv niželigaša Ponferadine, dok će sljedeću prvenstvenu utakmicu igrati 8. januara, kada u Madrid stiže Granada.

Fudbaleri Atletik Bilbaoa su, tako, bili jedina ekipa koja je u subotu slavila na svom stadionu. Bili su bolji od Saragose, a bodove je na San Mamesu ostavio Giska Tokero, golom u 87. minutu.