PRIMERA: Malagi ne pomažu ni milioni

Valensija opet savladala Malagu 2:0, a oba gola dao Soldado. Osasuna savladala Viljareal 2:1 i popela se na peto mjesto.

PRIMERA: Malagi ne pomažu ni milioni Izvor: MONDO

Malagi ne pomažu ni milioni uloženi u minulim prelaznim rokovima … Sa Valensijom ne ide, pa ne ide.

“Slijepi miševi” ni 17. put zaredom nisu poraženi od Malage. U tom periodu ostvarili su 13 pobjeda!

U nedjelju uveče na Mestalji bilo je 2:0 (1:0), a oba gola dao je Roberto Soldado.

Napadač Valensije je u ovosezonskoj Primeri već postigao 11 golova i nalazi se na četvrtom mjestu liste strijelaca, iza Ronalda (20), Mesija (17) i Iguaina (12).

Valensija se učvstila na trećem mjestu, a Malaga, poslije trećeg uzastopnog meča bez pobjede, ostala je na diobi šestog mjesta sa Seviljom.

Osasuna je došla do petog mjesta zahvaljujući porazu Malage i preokretu na svom stadionu protiv Viljereala - 2:1 (0:0).

"Žuta podmornica" je povela preko Rubena u 64. minutu, ali su u nastavku Balde i Serhio donijeli šestu prvenstvenu pobjedu timu iz Pamplone, koji kod kuće još nema poraz.

Od debakla na Santjago Bernabeuu (1:7), Osasuna je "vezala" pet mečeva bez poraza i skočila daleko... Iza leđa Realu, Barsi, Valensiji i Levanteu, preskočivši Sevilju.

Dejan Lekić je na terenu proveo posljednjih 20-ak minuta.

Viljareal je u sve težoj situaciji. U četvrtom uzastopnom kolu nije upisao trojku i nalazi se na granici zone ispadanja.

Atletiko u Madridu nije uspio da opravda ulogu favorita. Betis je trijumfovao na Visente Kalderonu iako je posljednjih 20-ak minuta igrao bez isključenog Pocuela.

Domaćin je sve vrijeme napadao, a gosti su pretili iz kontranapada. Upravo je Pocuelo donio radost gostima u uvodu drugog poluvremena. Kada u finišu "jorgandžije" više nisu imale šta da izgube i bacile sve karte na napad, Santa Kruz je postavio konačan rezultat.

Duško Tošić nije bio ni na klupi ekipe iz Sevilje.

Hit sezone, Levante, doživio je poraz na gostovanju Granadi, ali je zadržao četvrtu poziciju - 1:2.

Rasing u Santanderu nije iskoristio priliku da pobjegne sa pretposljednjeg mjesta. Real Sosijedad je od 54. minuta bio bez isključenog Martineza, ali domaćin nije uspio da mu slomi otpor. Ostalo je 0:0.