SERIJA A: Milanu prija Sardinija

Milan pobijedio Kaljari na Sardiniji 2:0, Sijena i Fiorentina bez golova. Dobri Željko Brkić i Matija Nastasić.

SERIJA A: Milanu prija Sardinija Izvor: MONDO

Milan će "prespavati" na čelu Serije A.

Pobjedom nad Kaljarijem na Sardiniji 2:0, rosoneri su izbili na vrh prvoligaške tabele i možda će tu i ostati bar do vikenda, ako Udineze u srijedu pobijedi Juventus.

Sjajna serija Milana je nastavljena. U posljednjih 11 mečeva, šampion Italije ima devet pobjeda i dva remija!

Čovjek odluke na "Sent Eliji" bio je Robinjo. Učestvovao je kod oba gola Milana i sa pravom nosi epitet igrača utakmice.

Poveo je Milan srećno. U 4. minutu, Robinjo je promiješao golmana Agacija i odbrambenog igrača Kaljarija Kaninija, sjajno je uposlio Noćerinija koji je iz blizine bio precizan. Doduše, loptu je u gol ubacio defanzivac domaćina Frančesko Pizano, pa je njemu i pripisano ovo "djelo".

Samo minut ranije moglo je da bude 1:0, ali za Kaljari kada je Tijago Ribeiro pogodio stativu udarcem sa oko 11 metara.

Sve je riješeno u 60. minutu. Robinjo je spustio glavom do Zlatana Ibrahimovića, koji u skladu sa svojim kvalitetima lako rješava takve situacije. Njegov 11. gol u 13 mečeva!

Milanezi vole da igraju na Sardiniji. Potvrdili su to i večeras. ovo je čak 13. pobjeda Milana nad Kaljarijem na njegovom stadionu u 31 utakmici! Kaljari ima samo četiri pobjede.

"ĆORCI" U SIJENI

Sijena i Fiorentina neće dočekati Novu godinu mirno i spokojno.

Oba kluba su u donjem dijelu tabele Serije A, a njihov današnji međusobni duel, odigran u okviru odloženog 1. kola, završen je miroljubivo - 0:0.

Ništa se spektakularno nije događalo na stadionu "Artemio Franki". Fiorentina, za koju je ponovo od starta igrao Matija Nastasić, imala je inicijativu, a najopasniji po gol Željka Brkića bio je Stevan Jovetić.

"Ljubičasti" su imali više udaraca na gol od rivala (12 prema sedam), a izveli su i mnogo više kornera - 9 naspram jedan. Ipak, ni to nije donijelo željeni rezultat gostima.

Obje ekipe nastavile su crne serije. Fiorentina je u posljednjih sedam mečeva, uključujući današnji, pobijedila samo jednom (protiv Rome 3:0), dok Sijena ne zna za pobjedu sedam kola. Ako ništa drugo, crno-bijeli iz Sijene su bar prekinuli niz od tri poraza.

Zanimljivo, prošle sezone Fiorentina je na istom mjestu pobijedila 5:1, a Sijena nikada nije dala Fiorentini više od jednog gola u ligaškim mečevima.