NJEMAČKA (kup): Bosanci guraju Hofenhajm

Reprezentativci BiH Sejad Salihović i Vedad Ibišević svojim pogocima protiv Augsburga (2:1) odveli su Hofenhajm u četvrtfinale Njemačkog kupa.

NJEMAČKA (kup): Bosanci guraju Hofenhajm Izvor: MONDO

Hofenhajm je pobijedio Augsburg (2:1), a najprije je Salihović u 23. minutu načeo goste, koji su preko Oerla izjednačili u finišu prvog dijela.

Početkom nastavka, Ibišević je pogodio na asistenciju Salihovića i odveo svoj tim među osam ekipa takmičenja.

Minhenski Bajern propisno se namučio protiv drugoligaša Bohuma u meču osmine finala Kupa Njemačke.

Do 90. minuta bilo je 1:1, a u jedinom minutu sudijske nadoknade lider Bundeslige je izbjegao produžetke.

Lopta je bila u posjedu igrača Bohuma, koji su se odlučili da probaju dugom loptom probiju odbranu Bajerna. Bila je to, ispostaviće se, kobna greška. Tu loptu je presjekao Filip Lam, dodao je do Franka Riberija, koji je prošao po lijevoj strani, zavrnuo ka šesnaestercu gdje je Arjen Roben spremno dočekao i iz prve je šutnuo ka golu i pogodio!

Nesreća za devetoplasirani tim Cvajte koji je zaslužio bar produžetke, jer se sjajno borio svih 90 minuta protiv moćnog Bajerna, koji je igrao u punom sastavu.

Bajern je preživio i plasirao se u četvrtfinale, ali Nirnberg nije. Ekipa Grojter Firta, koja se takođe takmiči u drugoj ligi Njemačke, pobijedila je Nirnberg na njegovom terenu 1:0, a pritom je 25 minuta imala igrača manje na terenu!