SERIJA A: Ljajić promašio pobjedu

Vezista Fiorentine nije pogodio penal, pa je Inter ostao neporažen na stadionu "Artemio Franki".

SERIJA A: Ljajić promašio pobjedu  Izvor: MONDO

Fiorentina je mogla da predahne, da osvoji bodove sa kojima bi mirnije ušla u finiš prvenstva Italije i izbori opstanak.

Mogla je da je Adem Ljajić u 68. minutu meča protiv Intera realizovao najbolju šansu. Minut ranije, vezista "ljubičastih" odlično je proigrao Lacarija, koji je ušao u šesnaesterac Intera, obišao Žulija Sezara, koji ga je uhvatio za kopačke i oborio.

Ljajić je prišao loptu, šutirao, ali ga je Sezar pročitao. Uhvatio se bivši igrač Partizana za glavu, jer je promašio priliku utakmice, a jasno je da je mogao i da donese Fiorentini tri boda i sasvim siguran opstanak.

Koji minut kasnije trener Delio Rosi je izveo Ljajića iz igre, a navijači Fiorentine nisu baš bili blagonakloni prema njemu.

Ostalo je 0:0, jer ni domaća ekipa, a ni Inter do kraja meča nisu uspjeli da urade ništa smisleno pred golom rivala.

Fiorentina sada ima 38 bodova i dijeli 15. poziciju sa Kaljarijem. Dakle, opasnost i dalje vreba.