FRANCUSKA: PSŽ ne odustaje od titule

Parižani deklasirali Sošo 6:1 i ponovo su na dva boda zaostatka za vodećim Monpeljeom.

FRANCUSKA: PSŽ ne odustaje od titule  Izvor: MONDO

Monpelje i Pari Sen Žermen vodiće trku za šampionku krunu u Francuskoj do posljednjeg kola.

Monpelje je u subotu savladao Valensijen golom Sulejmana Kamare, a PSŽ je danas očitao lekciju Sošu - 6:1. Prednost Monpeljea nad Parižanima i dalje je dva boda.

Sošo ne zna za pobjedu na “Parku prinčeva” čak 22 godine!

Parižani su danas igrali poletno, motivisano i posljedica takve igre bila je ubjedljiva pobjeda od čak 6:1. Goleadu je otvorio najskuplji igrač PSŽ-a Havijer Pastore u 5. minutu, a nastavili su je Tijago Mota, Žeremi Menez, Nene (strijelac dva gola), a završio je Silven Arman u 90. minutu.

Sošo je imao neriješeno u ovom duelu, kada je u 11. minutu izjednačio Maiga. Ali, Parižani su potom pregazili goste.

TABELA: Monpelje 69, PSŽ 67, Lil 62, Ren 53, Lion /-1/ 53, Sent Etjen 53, Tuluz 53...