BELGIJA: Lane i Anderleht blizu titule

Golom Dijumersija Mbokanija Anderleht pobijedio Briž u gostima i približio se 31. tituli prvaka Belgije.

BELGIJA: Lane i Anderleht blizu titule Izvor: MONDO

Ulog je bio veliki, najveći!

Bojan Jorgačević na golu Briža, Milan Lane Jovanović u napadu Anderlehta. "Orlovi" su bili protagonisti derbija belgijske fudbalske lige, koji bi mogao da odluči titulu.

Priželjkivao je golman Briža da bude 1:0. Za njegov tim, razume se. Rezultat jeste pogodio, ali ne i pobjednika.

Anderleht je danas savladao Briž u gostima 1:0, golom Mbokanija u 15. minutu, poslije akcije sa Matijasom Suarezom.

Mbokani je imao još dvije dobre prilike u nastavku meča, ali što Jorgačević, što dekoncetracija nisu dozvolili napadaču Anderlehta da postigne još neki gol.

Petnaestak minuta prije kraja, Briž je imao veliku šansu za izjednačenje, ali je udarac Fleminksa iskosa sa desne strane, zaustavila stativa. Sve je probao Briž do kraja, a u posljednjim trenucima u napad je čak krenuo i Jorgačević, kako bi pomogao saigračima prilikom prekida. Od tog napada Briž nije imao koristi.

Milan Jovanović je igrao do dva minuta prije kraja utakmice, dok je Jorgačević sve vrijeme bio među stativama gola Briža.

U narednom kolu Anderleht gostuje Genku (Genk dobio u Briselu 3:1), a Briž Gentu.

U belgijskoj ligi igra se iz dva dijela. Prvi dio sezone, Anderleht je završio na prvom mjestu sa 67 bodova, šest više od Briža. Potom je formirana liga od šest najboljih timova u kojima se ne prenose svi bodovi. Tako je Anderleht prije ovog meča imao samo bod više od Briža.

U dosadašnjem toku takmičenja, Anderleht je osvojio osam od mogućih 15 bodova. Poslije ove utakmice u opticaju je još 15 bodova, odnosno igra se još pet kola.

TABELA (plej-of): Anderleht 42, Briž 38, Gent 34, Genk /-1/ 32, Standard Lijež /-1/ 29, Kortrajk 28.

(MONDO - foto: Guliver/Getty Images)