PREMIJER BIH: Željezničar šampion

Fudbaleri Željezničara novi su šampioni BiH.

PREMIJER BIH: Željezničar šampion Izvor: MONDO

Fudbaleri željezničara novi su šampioni BiH. željo je titulu obezbijedio tri kola prije kraja šampionata, pošto ima nedostižnih 11 bodova više od prvog pratioca Širokog brijega. željezničar je večeras savladao Slaviju (3:1) i slavlje je moglo da krene na Grbavici. Sjenu na šampionsko slavlje bacili su neredi na južnoj tribini.

Fudbaleri Borca su protiv GOŠK-a ostvarili najubjedljiviju pobjedu ove sezone. Goleadu je na Gradskom stadionu otvorio Nemanja Bilbija u devetom minutu meča i to je bio rezultat prvog poluvremena. U drugom dijelu sjajna igra Borca i još četiri gola u mreži gostiju. Bilbija je svojim drugim golom na početku drugo dijela povećao na 2-0. Marko Maksimović je osam minuta kasnije ovjerio pobjedu Borca. Do kraja je dva gola postigao i mladi Petar Kunić. Prvi u 75. minutu,a drugi samo minut kasnije. Katastrofu GOŠK-a upotpunio je autogolom u finišu meča Šabanović nakon šuta Mladenas Žižovića.

U Prijedoru Rudar i Široki su odigrali bez pobjednika 1-1. Domaća ekipa je u vođstvo došla preko Tosunovića u 17 minutu meča. Široko je do kraja prvog poluvremena preko Varee uspio da osvojio bod.