"Vojvodini je važno? Važno je i nama! Idemo u Novi Sad da pobedimo. Neka ovi ispod Vojvodine ne sumnjaju u Zvezdu", poručuje trener crveno-bijelih Robert Prosinečki.
Crvena zvezda nikoga neće da pušta, poručuje trener Robert Prosinečki.
Bez obzira što su bodovi u posljednjem, 30. kolu Jelen Superlige, znatno potrebniji Vojvodini, koja se bori za Evropu, nego Crvenoj zvezdi, koja "ne može ni gore, ni dole", trener crveno-bijelih poručio je i Novosađanima, ali i Jagodincima, Užičanima i Kragujevčanima, da niko ne pomisli da će njegov tim izaći bez žara i obaveze prema pobjedi.
U Crvenoj zvezdi, tvrdi mladi stručnjak, ne može drugačije da se razmišlja!
"Idemo u nedjelju da pobijedimo u Novom Sadu", kratko i jasno rekao je Prosinečki u petak, dva dana pred posljednju utakmicu u sezoni i dva dana poslije osvajanja Kupa Srbije u finalu protiv Borca iz Čačka.
"Znamo da je Vojvodini potrebna pobjeda, jer bi tako izborila Evropu. Ali, i mi imamo zbog čega da igramo, jer želimo da u ovoj polusezoni ostanemo na prvom mjestu (po broju osvojenih bodova, prim. aut) i da ne izgubimo nijednu utakmicu", rekao je Robi.
"Vjerujem da će moji igrači, poslije slavlja u Kruševcu, uspjeti da se oporave do nedjelje u 15 časova", dodao je.
On nije isključio mogućnost da u Novom Sadu zaigraju neki igrači iz drugog plana.
"Vjerovatno će neki igrači, koji nisu igrali dovoljno ili uopšte, dobiti šansu u Novom Sadu, ali ko god da izađe na teren, moraće da pruži sve od sebe da Crvena zvezda završi polusezonu kako treba".
Sastav nije mogao da izdiktira, jer igrače nije ni vidio od kraja proslave Kupa.
"Poslije ove proslave, u četvrtak su dobili slobodan dan i sada moram da vidim u kakvom mi je stanju ekipa", rekao je Prosinečki, a to je izazvalo smijeh prisutnih, koji su iste sekunde pomislili na burnu proslavu koja je potrajala do "sitnih sati".
"Hah, ne samo u kakvom su stanju 'ovako', već da vidim i da li ima nekih povreda. Da, može biti (iznenađenja), sigurno ću neke igrače poštedjeti, jer su odradili i odigrali cijelu polusezonu u kontinuitetu, a naglasio bih prije svih Duška Tošića. On je igrao najviše, čak i protiv Olimpijakosa kada su ostali odmarali. Njemu ću dati poštedu, za ostale ću vidjeti...", istakao je i nadovezao se:
"Moram da vidim kakvi su fizički, a šalu na stranu, neki igrači su u finalu Kupa dobili udarce. Zbog toga ne mogu da izdiktiram sastav".
Priča se potom vratila na početak i dilemu oko toga da li će crveno-bijeli biti dovoljno motivisani za poslednji meč sezone. Jasno je da će motiv biti na strani novosadskog tima.
"Neću uopšte o tome da razmišljam, Crvena zvezda ide tamo da pobijedi. Ako je njima važno, važno je i nama!", naglasio je trener Zvezde i dodao:
"Uopšte nije važno to što smo mi bodovno 'nezainteresovani', nama znači svaka utakmica. Kao trener nikad ne bih dozvolio da dođe do opuštanja, ne bih ni volio da primijetim da neki igrač ne daje maksimum".
Za kraj, imao je poruku i Vošine konkurente za izlazak u kvalifikacije za Ligu Evrope.
"Ovi, koji su ispod Vojvodine, Jagodina, Sloboda i Radnički, ne treba da imaju ni trunku sumnje u Crvenu zvezdu. Ponoviću treći put, idemo tamo da pobijedimo. Ako njima treba, neka nas pobijede na pravi, sportski način. Treba i nama!"
Posljednja utakmica u sezoni: Vojvodina - Crvena zvezda, nedjelja u 15 časova, Stadion "Karađorđe" u Novom Sadu. Navijači Crvene zvezde ulaznice za tu utakmicu mogu da kupe u petak i subotu na blagajnama u Ljutice Bogdana, za istočnu tribinu, po cijeni od 400 dinara.
Vojvodina je za Delije obezbijedila 2.000 ulaznica.
(N. J. - MONDO, foto: crvenazvezdafk.com)