Zmajevi poklekli u sudijskoj nadoknadi

Bosna i Hercegovina poražena je od Meksika rezultatom 2:1 u prijateljskom meču u Čikagu.

Zmajevi poklekli u sudijskoj nadoknadi Izvor: MONDO

Meksiko je poveo već u šestom minutu golom Đovanija Dos Santosa, izjednačio je Edin Džeko u 29, da bi pobjedu sombrerosima donio Ćićarito u sudijskoj nadoknadi.

Utakmica je odigrana na ispunjenom Soldžer Fild stadionu u Čikagu, gdje je zmajeve sa tribina bodrilo oko 30.000 navijača. Meksikanci su na početku susreta bili nešto opasniji, a već u 6. minutu imali su minimalnu prednost.

Aldo De Nigris pobjegao je Sanelu Jahiću, šutirao po golu, a Asmir Begović loptu skrenuo samo do mladog Dos Santosa koji je neometano sa vrha peterca postigao pogodak – 1:0.

Potom je tim Safeta Sušića stvorio nekoliko prilika ali je izjednačio u 29. minutu

Haris Medunjanin uputio je dubinsku loptu ka napadu, Zvjezdan Misimović je sjajno propustio, a ona je završila u posjedu Edina Džeke, koji je predriblao Očou i poravnao rezultat.

Pobjedu Meksiku donio je napadač Mančester junajteda Ćićarito duboko u sudijskoj nadoknadi - poslije grešaka rezerviste Stojana Vranješa.

Iako su zmajevi odigrali mnogo bolje nego protiv Irske (1:0), greške u odbrani koštale su Sušićev tim novog poraza od Meksikanaca, koji su slavili i prošle godine u Atlanti (2:0).

Meksiko - BiH 2:1

Stadion Soldžer Feld. Gledalaca: 55.000. Strijelci: 1:0 Dos Santos (6), 1:1 Džeko (29), 2:1 Ćićarito (92). Žuti kartoni: Misimović, Mujdža, Vranješ (BiH).

BiH: Begović, Jahić, Pandža, Mujdža, Lulić, Medunjanin (od 86. minuta Vrančić), Rahimić (od 69. minuta Vranješ), Pjanić (od 88. minuta Alispahić), Misimović (od 69. minute Svraka), Ibišević (od 69. minuta Ibričić), Džeko.

Meksiko: Očoa, Rodrigez, Ajala, Salsido, Tores, Meza, Barera (od 77. minuta Barero), Zavala, Andrade (od 59. minuta Guardado), Dos Santos (od 62. minuta Hernandez), De Nigris (od 73. minuta Rejna).