LE (kval): Vojvodina pala u finišu

Na stadionu Gerhard Hanapi u Beču završen je revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

LE (kval): Vojvodina pala u finišu Izvor: MONDO

"Lale" nisu uspjele da se u žrijebu plej-of runde (petak) pridruže Partizanu (eliminisan iz kvalifikacija za Ligu šampiona) i Crvenoj zvezdi, koja je penalima pobijedila Omoniju na Kipru.

Deni Alar u 91. minutu iz penala i Terens Bojd u 97. minutu donijeli su Rapidu pobjedu od 2:0, kojom je nadoknađeno 1:2 iz Novog Sada.

Vojvodina je tokom prvog poluvremena prilično lako izlazila na kraj sa nedovoljno konkretnim Rapidovim napadima.

Domaćin nije stvorio nijednu stoprocentnu šansu, a odbrambeni bedem ispred Nemanje Supića bio je neprobojan za Bojda, Burgštalera i ostale ofanzivce domaćeg tima.

Hofman je u 13. minutu tukao preko gola sa 18 metara, slično Drazanu u 32, nakon kornera i kombinacije koja je uslijedila.

Vojvodina je blago zapretila preko Moreire već u prvom minutu, a jedinu pravu opasnost po golmana Kenigshefera kreirao je Oumaru, kada je u 34. minutu zadržao loptu i onda pravovremeno uposlio Poletanovića.

Mladi "vezista" ušao je u kazneni prostor sa lijeve strane, imao priliku da iskosa uputi dobar udarac, ali pod pritiskom čuvara nije mogao da prevari istrčalog Kenigshefera.

RAPID: Kenigshofer, Trimel, Žerson, Zonlajtner, Kacer, Heikinen, Prager, Hofman, Drazan, Burgštaler, Bojd.

VOJVODINA: Supić, Vulićević, Trajković, Đurić, Pavlović, Poletanović, Ađuru, Grin, Moreira, Stevanović, Oumaru.

(MONDO, foto: Beta/Dragan Gojić - arhiva)