JSL: "Oklop" izdržao u Novom Sadu

Vojvodina i Smederevo odigrali utakmicu bez golova u Novom Sadu. Voša napadala, "oklopnici" se branili i odbranili.

JSL: "Oklop" izdržao u Novom Sadu  Izvor: MONDO

Vojvodina novo sezonu 2012/2013 u Jelen Superligi počinje sa osvojenim bodom ili, bolje rečeno sa dva izgubljena. Sa jednim poenom na startu šampionta mnogo više mogu da budu zadovoljni Smederevci, koji su u "srpsku Atinu" stigli bez nekolicine standardnih igrača.

"Oklopnici" su na "Karađorđu" uspjeli da sačuvaju svoju mrežu i da izvuku 0:0 protiv favorizovanih Novosađana.

Vojvodina je bila bolja, stvarala prilike, ali nijedna lopta nije završila u mreži gostiju iz Smedereva. "Lale" su više od 20 minuta imale i igrača više, međutim, ni to im nije bilo dovoljno za cio plijen.

Omega Roberts isključen u 69. minutu kada je s leđa oborio Petra Škuletića na ivici kaznenog prostora. Ispravnu odluku doneo je sudija Srđan Obradović. Liberijac je zaslužio crveni karton, a Vojvodina nije penal, jer se prekršaj dogodio malo izvan kaznenog prostora.

Milan Bojović je u prvom poluvremenu imao nekoliko prilika da dovede novosadskog prvoligaša do vođstva. Almami Moreira je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Ipak, šansu utakmice nije iskoristio Nemanja Bilbija. On se poslije asistencije Moreire našao "oči u oči" sa golmanom Smedereva Mladenom Živkovićem, koji je uspio da odbrani prvi udarac, dok je drugi pokušaj fudbalera Vojvodine završio preko gola.

I Trajković je imao priliku da zatrese mrežu, ali je od njegovih poteza mnogo bitniji onaj iz sudijske nadoknade kada je uklizavanjem spriječio iznenađenje na "Karađorđu".

Silni naleti izabranika Zlatomira Zagorčića u finišu utakmice nisu urodili plodom. "Oklopnici" su uspjeli u namjeri da osvoje bod.

Utakmica u Novom Sadu bila je jedina u prvom kolu koja je završena bez pobjednika i golova. Premijerna runda Superlige kompletiraće se poslije utakmice Javor - Crvena zvezda, koja je odložena zbog Sabora trubača u Guči.

Trener Vojvodine poslije meča nije imao šta da zamjeri igračima.

"Napravili smo veliki broj šansi, neiskorišćenih zahavljujući golmanu protivničke ekipe. Idemo dalje, moramo već u sljedećoj da pokušamo da osvojimo sva tri boda. Sljedeća utakmica je protiv Spartaka, vojvođanski derbi i idemo na pobjedu".

Njegov kolega je rekao da je Smederevo ostvarilo šta je htjelo.

"Cilj je bio da se vratimo neporaženi. Vojvodina imala više loptu, veći broj šansi, a mi smo došli da ostavimo svaki atom snage na terenu i to i uspjeli. Cilj nam je bio da uigravamo ekipu, bitno je da i rezultatski to ispratimo. Imali smo i borbu i želje i zasluženo osvojili bod".