PREMIJER BIH: Želji derbi protiv Borca

Fudbaleri sarajevskog Željezničara savladali su Borac 1:0 u derbiju drugog kola.

PREMIJER BIH: Želji derbi protiv Borca Izvor: MONDO

Odigrani su svi mečevi drugog kola fudbalske Premijer lige Bosne i Hercegovine. U derbiju ovog kola Željezničar je pred svojim navijačima savladao Borac 1:0. Strijelac pobjedonosnog gola bio je Svraka nakon pola sata igre.
Svraka je odlično dozirao udarac, kojeg Avdukić nije uspio zaustaviti. Pomoćni sudija nije signalizirao centar, ali je glavni pokazao da je lopta prešla gol liniju nakon što se odbila od prečke. Oba tim meč su završila sa igračem manje, a bilo je i “vatre” na tribinama. Najprije je domaći tim ostao sa igračem manje jer je Nermin Jamak na centru igrališta udario Radulovića.Potom i incidenti na tribinama. Sa sjeverne tribune je na tribinu gdje su bili smješteni navijači gostiju doletjela baklja. Nakon toga su navijači Borca krenuli da se obračunaju sa domaćim pristalicama pa je morala da reaguje i policija i smiri situaciju. Kapiten Borca Boris Raspudić je u 76. minutu zaradio crveni karton pa su u nastavku obe ekipe igrale sa 10 igrača, ali nije bilo promjene rezultata.

Sarajevo je u ovom kolu najviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Beloševiću savladalo Rudar u Prijedoru 3:1.Slavija je golom Kokota osvojila sva tri boda protiv Travnika.Zrinjski je u hercegovačkom derbiju savladao Široki Brijeg 1:0, golom Marjanovića.