Vels - Bosna i Hercegovina 0:2 (uživo)

Zmajevi u Laneliju vode protiv Velsa (0:1) pogotkom Ibiševića u 21. i Stevanovića u 54. minutu.

Vels - Bosna i Hercegovina 0:2 (uživo) Izvor: MONDO

Safet Sušić, selektor Bosne i Hercegovine podvukao da prije meča da je cilj ostati neporažen, međutim, ono što su u prvom dijelu pokazali njegovi igrači, pobjeda je vrlo izgledna kako bi prekinuli crnu seriju koja traje devet mjeseci.

BiH: Begović, Spahić, Pandža, Mujdža, Salihović, Pjanić, Zahirović, Lulić, Stevanović, Džeko i Ibišević.

1. minut - Samo što je krenulo, Džeko je imao veliku priliku, ali Majhil je odbranio.

10. minut - Umalo pogodak Velsa, Begović uz pomoć prečke zaustavio šut.

16. minut - Džeko poslije kornera Salihovića glavom zatresao prečku, a na odbijenu loptu nije stigao Pandža.

21. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Sjajan prodor Stevanovića po desnoj strani, a nakon centaršuta pogodio je Ibišević.

27. minut - Malo je nedostajalo da Ibišević postigne drugi gol. Sve sam je uradio napadač Štutgarta, došao u dobru poziciju, ali je šutirao pored velškog gola.

35. minut - Bejl je u dva navrata zaprijetio golu BiH, ali je na visini zadatka bio Begović. Očekivano as Totenhema je najagilniji u redovima Velšana.

40. minut - Najveći dobitak zmajeva bez obzira na ishod je fudbaler Vojvodine Stevanović, koji igra u odličnoj formi i stalna je prijetnja po gol domaćina.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme u Laneliju.

54. minut - GOOOOL!!!! Pjanić je poslao loptu na desnu stranu, a Stevanović ušao u šesnaesterac i zakucao loptu u mrežu. Prvi gol igrača Voše u dresu A reprezentacije BiH.

Susret s Velsom je ujedno posljednja provjera za reprezentaciju BiH uoči početka kvalifikacija za Mundijal u Brazilu.

Izabranici Safeta Sušića počinju utakmicama protiv Lihtenštajna 7. septembra i četiri dana kasnije protiv Letonije.

Najbolji fudbaleri BiH već su gostovali Velsu u prijateljskoj utakmici. Bilo je to 13. februara 2003. godine, kada je meč na "Milenijum" stadionu u Kardifu završen neriješeno 2:2.

Strijelci za BiH tada su bili Elvir Baljić i Sergej Barbarez, a selektor je bio Blaž Slišković.