Runi "isječen" na mjesec dana

Zbog "gadne" posjekotine na nozi, napadač Mančester Junajteda Vejn Runi pauziraće najmanje mjesec dana, prve su prognoze.

Runi "isječen" na mjesec dana  Izvor: MONDO

Prvu pobjedu u novom šampionatu, fudbaleri Mančester Junajteda skupo su platili.

Ostali su bez Vejna Runija najmanje mjesec dana.

Ulazeći s klupe u drugom poluvremenu, napadač Junajteda doživio je "gadnu" rasjekotinu na desnoj nozi, a prve prognoze govore da će propustiti narednih pet utakmica, tri za Mančester i dve za Englesku.

"Đavoli" su poslije poraza od Evertona u prvom kolu Premijer lige, u drugom savladali Fulam rezultatom 3:2, a u finišu utakmice Runi je iznesen s terena nakon što je požrtvovanom intervencijom zaustavio udarac Huga Rodalege, koji je u inerciji doskočio na nogu reprezentativca Engleske.

Bez pretjerivanja, Runiju je moglo da se vidi "golo" meso.

U 68. minutu, Runi je zamijenio strelca drugog gola Šinđija Kagavu i na terenu je proveo svega 25 minuta. Runi bi, prema prognozama, mogao da propusti gostovanje Junajteda u Sautemptonu, potom dve utakmice Engleske protiv Moldavije u gostima i Ukrajine kod kuće, kao i duele "đavola" sa Viganom u Mančesteru i derbi sa Liverpulom na Enfildu.

(MONDO, foto: Beta/AP)