SERIJA A: Šampion startovao pobjedom

Šampion Italije Juventus pobijedio je Parmu golovima Lihtštajnera i Pirla na startu nove sezone.

SERIJA A: Šampion startovao pobjedom Izvor: MONDO

Aktuelni šampion Italije, suočen sa gubitkom trenera za celu sezonu, sigurno je počeo put ka odbrani titule.

U prvom kolu Serije A, za sezonu 2012/13: Juventus - Parma 2:0 (0:0).

Kompletan posao u Torinu, crno-bijeli su odradili za tri minuta igre u drugom poluvremenu. Prvo je Apija po "stoti" put probio po lijevoj strani i oštrim centaršutem ka sredini kaznenog prostora Parme pronašao Stefana Lihtštajnera, a ovaj ponovo postigao prvi gol za Juve u prvenstvu.

Bilo je to u 55. minutu, a samo tri minuta kasnije nevjerovatni veteran Andrea Pirlo povisio je na nedostižnih 2:0, iako je Parma poslije toga imala dvije dobre prilike preko Bijabijanija.

Golman Parme Mirante je u prvom poluvremenu zaustavio udarac s bele tačke Arturu Vidalu, ali se to nije obilo o glavu ekipi koju sa klupe vodi Masimo Karera. On je zvanično zamenik trenera Antonija Kontea, koji je prošle sezone vratio titulu Juventusu, za koji je igrao u slavnim vremenima, ali je već ovog ljeta doživio fijasko.

Optužen za učestvovanje u namještanju rezultata dok je bio trener Sijene, nije dostavio sudu tražene dokaze, pa je suspendovan na deset mjeseci iz fudbala. Karera je dobro započeo nezahvalnu misiju, a da li će uspjeti do kraja da je sprovede u djelo - vidjećemo u narednih 37 kola Serije A, koja je počela u subotu pobjedom Fiorentine nad Udinezeom (2:1).

Parma, Roberta Donadonija, prošlu sezonu završila je sa osam pobjeda u devet mečeva, ali nije uspjela na startu šampionata da izbjegne drugi uzastopni poraz u Torinu. Prošle sezone bilo je 4:1 za Juve, a prije toga, u sezoni 2010/11, Parma je deklasirala bjankonere upravo rezultatom 4:1 kao gost.

Juventus je sezonu počeo pobjedom nad Napolijem u Superkupu Italije, poslije produžetaka bilo je 4:2.

U narednom kolu, Juve gostuje u Udinama.

(MONDO, foto: Beta/AP)