BiH (pol): Slavija, Čelik i Željo vode

Sokolovi vode protiv Zvijezde (1:0), Čelik ima duplu prednost nad Širokim Brijegom, a Željo je uspio da opet povede protiv GOŠK-a u Gabeli (1:2).

BiH (pol): Slavija, Čelik i Željo vode Izvor: MONDO

Slavija je i protiv Zvijezde u četvrtom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine nastavila u istom ritmu iz prethodnog meča kada je u Banjaluci savladala Borac.

Tim Vlade Čapljića je u prvih 45 minuta nadigrao goste iz Gradačca, ali je uspio samo jednom da matira gostujućeg čuvara mreže.

I to sa bijele tačke nakon što je na ivici kaznaneog prostora igrao rukom neko od defanzivaca Zvijezde. Siguran realizator bio je Vidić u 35. minutu.

Sokolovi su propustili dvije velike prilike u 20. i 21. minutu. Najprije je golman Smajić odbranio šut Kokota, a zatim i Raševića.

Čelik je u derbiju sa Širokim Brijegom stekao dvostruku prednost već nakon prvog poluvremena, a najzaslužniji za sigurno vođstvo na Kamberovića polju bio je dvostruki strijelac Alen Mešanović u 13. i 37. minutu.

Prvi pogodak plod je greške Ješea, a drugi majstorstvo Mešanovića koji je sa 20-tak pogodio mrežu ekipu sa Pecare.

Aktuelni šampion Željezničar bio je bolji u Gabeli, vodio je od 9. minuta golom Zajka Zebe iz slobodnog udarca, ali je GOŠK uspio za samo dva minuta da izjednači preko Jusufbašića.

Gosti sa Grbavice su još jednom zatresli mrežu u 43. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda Adilovića.

Međutim, već u sljedećem napadu, Selimović je uspio ponovo da donese prednost sarajevskom timu i s tim rezultatom se otišlo na odmor.