JSL: Partizan piše tri boda i moli se Bogu

Partizan pobijedio Jagodinu golom mlađanog Aleksandra Mitrovića. Jagodina imala tri velike prilike. Bolja igra Partizana u drugom poluvremenu.

JSL: Partizan piše tri boda i moli se Bogu  Izvor: MONDO

U jeku priča o odlascima i dolacima novih igrača, pred revanš meč u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope protiv Tromsa, Partizan je ostvario drugu prvenstvenu pobjedu, ali igra je takva da mora da zabrine pred dolazak ekipe iz Norveške u četvrtak uveče.

Partizan se namučio da savlada disciplinovane i organizovane Jagodince, koji su, uz malo više sreće, mogli da izvuku povoljan rezultat u Humskoj. Samo u prvih 45 minuta, Jagodina je imala tri velike prilike (dva puta Ognjen Murinski, jednom Vukašin Tomić).

Domaćin sa dva lica. U prvom loš, spor, trom, anemičan, jalov, impotentan, bezidejan. U drugom mnogo bolji, maštovitiji, organizovaniji. Ali, opet, daleko od idealnog.

Jedino što je moglo da zadovolji stručni štab crno-bijelih (ne i poslovnično probirljivu Partizanovu publiku) u prvom dijelu jeste to što je iz prve prilike Partizan dao gol.

Očigledno je da Partizanovom timu nedostaje samopouzdanje, pogotovo poslije nekoliko loših rezultata i neuspjeha. Ali, nejasno je zašto je Zvonimir Vukić na ledu (posljednja informacija iz Humske je da je tražio od predsjednika Dragana Đurića „slobodu“), kada Partizanu treba iskusni organizator, a Vukić to svakako jeste? Veći dio ekipe Partizana treba da stavi prst na čelo i zapita se zašto je veteran Saša Ilić i dalje jedini kadar da poveže pas, da izbaci saigrača, proigra i zašto prije svega njemu publika aplaudira?

Ipak, to je na treneru Vladimiru Vermezoviću, koji je očekivao težak meč i u najavi rekao da će Jagodina doći u Beograd da "iskoristi situaciju u kojoj se Partizan nalazi".

Pravo je čudo kako nije! Mudrinski, potencijalno pojačanje Crvene zvezde, u dva navrata u prvom poluvremenu stavljao je na muku odbranu Partizana i golmana Vladimira Stojkovića, koji je krajnjim naporom zaustavljao udarce napadača Jagodine. Da su prekidi rak-rana Partizanove odbrane, što je empirijski dokazano u Norveškoj, potvrdio je i ovaj meč, kada su Jagodinci poslije kornera mogli da kazne indolentnost cijele defanzive crno-bijelih. Vukašin Tomić je nadvisio sve, šutirao glavom neometan, ali je zamalo bio neprecizan.

Partizan je dao gol iz jedine prave šanse u prvom dijelu. Nikola Ninković je nabacio jednu "mekanu" loptu u šesnaesterac, gdje je najviši bio Aleksandar Mirović.

Toj djeci treba dati mnogo veću šansu (ne samo u Partizanu, razumije se).

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra Partizana. Bilo je tu i smislenih akcija, mnogo jače defanzive, udaraca, mašte, ideje. Uostalom, Nemanja Tomić je uputio pravu bombu koju je zaustavila stativa. Jagodinci kao da su ostali bez daha po sparnom vremenu u Beogradu. A možda su bili i demoralisani poslije promašenih šansi.

Partizan mora bolje u četvrtak uveče ili...

Vermezović je poslije meča rekao da su svi svjesni da Partizan može i mora bolje.

"Ljudi bi morali da razumiju situaciju u kojoj se nalazimo, prolazimo kroz težak period i nije nam lako da se izborimo sa svim problemima. Ali, ova pobjeda, nadam se, može da bude najava boljih dana. Svi smo svjesni da možemo i moramo bolje. Hvala publici na podršci i nadam se da će doći u velikom broju u četvrtak uveče".

Saša Ilić je igrač koji je dobijao konstante aplauze gledalaca. Ostali tek sporadično ili nikako. Još jednom je pokazao kako se nosi dres fudbalske institucije.

"Sale je lider ove ekipe i nikada nije sporno kada on odigra dobro. Igrači imaju povjerenja u Saleta, međutim, on već ima 35 godina, a mi nemamo nikoga drugog osim njega. To je možda već problem...", indirektno je i neupitan Vermezović dotakao i temu: "Zvonimir Vukić".

Trener Jagodine Simo Krunić žali za propuštenim šansama.

"Nažalost, nismo uspjeli, iako smo došli sa željom da ostvarimo pozitivan rezultat. U prvom poluvremenu smo imali tri dobre prilike i kada nismo dali gol, bili smo kažnjeni. Probali smo u drugom poluvremenu nešto zatvorenijom postavkom, kako bismo možda iz kontre ugrozili protivnika. Kada to nije davalo rezultata, rizikovali smo u posljednjih pola sata, probali da stignemo do gola i to je otvaralo Partizanu prostor za igru, a on ima igrače koji znaju kako da igraju... Kažem, rizikovali smo, probali, ali nismo uspjeli", rekao je Krunić.

TOK UTAKMICE:

- prvo poluvrijeme -

Na početku meča povici sa tribina protiv trenera Vladimira Vermezovića i uprave Partizana.

- U prvih desetak minuta inicijativa Partizana, ali bez pravih prilika. Jagodina se još nije otvorila. Da li će?

- 10. minut: Velika šansa za Jagodinu! Mudrinski, potencijalno pojačanje Crvene zvezde, dobio je loptu u šesnestercu, šutirao je iz prve, ali direktno u Vladimira Stojkovića.

- 11. minut: sa tribina se čuje: "Uprava napolje!" i "Đuro lopove" (odnosi se na predsjednika Partizana Dragana Đurića). Na južnoj tribini transparent upućen igračima: "Ako nastavite stazama srama, sljedeća parola slijedi vama".

- 17. minut: Partizan igra sporo, tromo...Još nije stvorio nijednu iole izgledniju priliku.

- 20. minut: Korner za Jagodinu i nova šansa za goste. Projić je sjajno centrirao, štoper Vukašin Tomić je skočio, neometan, ali srećom po domaće, bio je zamalo neprecizan. Sa tribina odmah zvižduci. Opet su prekidi problematični za Partizan.

- 28. minut: Partizan je stegao obruč oko gola Jagodine, ali nedostaje pravi pas, dobar centaršut...Jagodina disciplinovana u defanzivi i skoncetrisana.

- 30. minut: Nova velika šansa za Jagodinu! Mudrinski je odlično reagovao glavom, sjajno šutirao, ali je Stojković spasio siguran gol, uz pomoć stative.

- 40. minut: Partizan vodi 1:0! Pravo niotkuda, Partizan je poveo protiv Jagodine. Nikola Ninković je nabacio jednu mekanu loptu, pravo na glavu mlađanog Aleksandra Mitrovića!

- drugo poluvrijeme -

- 50. minut: prva šansa u drugom dijelu. Lazar Marković je krenuo u trk prema šesnaestercu, spustio je glavom sebi loptu na nogu, ali mu završni udarac nije bio precizan.

- 55. minut: Dvostruka izmjena u Partizanu. Izašli su Lovre i Ninković, ušli Medo Kamara i Nemanja Tomić.

- 58. minut: Sjajna lopta Saše Ilića do Aleksandra Lazevskog koji je ušao u šesnasterac i umjesto da šutira htio je da bude nesebičan i da doda Mitroviću, ali neprecizno.

- 60. minut: Mnogo tečnija igra Partizana, mnogo više mašte. Jagodinci su malo popustili, malo se i otorili, što crno-bijeli koriste za opasnije atake.

- 69. minut: Sporna situacija pred golom Jagodine. Poništen je gol Aleksandru Mitroviću, jer je prema procjeni Dejana Santrača i njegovih pomoćnika, napadač Partizana bio u ofsajdu. Ali, ostalo je sporno da li je defanzivac Jagodine dodirnuo loptu prije nego što je došla do Mitrovića.

- 74. minut: Strašan udarac Nemanje Tomića sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio stativu!

- 75. minut: Sada aplauzi sa tribina stadiona u Humskoj. Prije svega upućeni kapitenu Saši Iliću, ali i ostalim igračima, jer su u drugom poluvremenu pokazali mnogo više želje, ideje, volje.

- 78. minut: Razlika između Partizana u prvom i Partizana u drugom poluvremenu, jeste u tome što Partizan u drugom igra. Novu šansu imao je Tomić.

- 78. minut: Opet zvižduci sa tribina, upućeni Vermezoviću zbog nove izmjene. U igru je ubacio Stefana Šćepovića umjesto Lazara Markovića. Malo je reći da navijači Partizana ne žele da gledaju Stefana Šćepovića. Ali, Vermezović ima svoju filozofiju.

- sastavi timova -

PARTIZAN: Stojković, Aksentijević, Miljković, Ivanov, Lazevski, Lovre (od 55' Kamara), Saša Marković, Saša Ilić, Ninković (od 55' Tomić), Mitrović, Lazar Marković (od 78' Stefan Šćepović).

JAGODINA: Bondžulić, Dukić, Tomić, Živanvoić, Projić, Kostić (od 72' S. Stojanović), Gogić, Stojkov, Đurić (od 77' Milenković), M. Stojanović, Mudrinski (od 70' Đenić).