SERIJA A: Inter ubjedljiv, Roma se izvukla

Peskara - Inter 0:3 i Palermo - Napoli 0:3. To su najubjedljivije pobjede prvog kola u Seriji A. Roma se izvukla u nadoknadi vremena.

SERIJA A: Inter ubjedljiv, Roma se izvukla Izvor: MONDO

Juventus je sezonu 2012/13 počeo pobjedom u subotu, Milan porazom u nedjelju predveče, a Inter najubjedljivije od rivala iz "velike trojke".

Na gostovanju novajliji, Peskari, "nerazuri" su dali tri komada i upisali prva tri boda u Seriji A - 0:3 (0:2). Do daljeg, prvo mjesto dijeliće sa Napolijem, koji je u "vrućem" derbiju na Siciliji deklasirao Palermo u nedjelju uveče.

Takođe je bilo 0:3.

Potencijalni favorit za titulu (prije će biti vrh tabele), Roma, izvukla je bod na Olimpiku u nadoknadi vremena kada je Lopez izjednačio na 2:2 protiv Katanije. Najveći rival "vučice", Lacio, nalazi se u grupi timova koji su u novu kalčo potjeru za skudetom ušli osvajanjem tri boda.

Pogodak Ernaneša bio je dovoljan za pobjedu u Bergamu protiv Atalante, tima koji rijetko gubi kod kuće - 0:1.

Za dva minuta prvog poluvremena, Inter je završio posao u Peskari. Prvo je novajlija iz rivalskog Milana, Antonio Kasano, kojem su navijači rosonera poručili da je "nezahvalnik", asistirao Vesliju Snajderu za gol u 17. minutu, a 120 sekundi kasnije bilo je 0:2 poslije gola kultnog centarfora Dijega Milita.

Pobjedu tima Andree Stramaćonija potvrdio je Kutinjo u drugom poluvremenu.

Kasano je u trampi između Intera i Milana "prešao" sa San Sira na Đuzepe Meacu, iako je to isti stadion, a u drugom smjeru otišao je Đampaolo Pacini, koji je takođe debitovao ove nedjelje, samo sa klupe. Kada je došao u Inter, temperamentni Kasano rekao je da je "Milan nebo, a Inter iznad toga".