Hetafe pobijedio Real 2:1. Real vodio 1:0, Hetafe preokrenuo u drugom dijelu.

PRIMERA: Hetafe šokirao Real! (GOLOVI) Izvor: MONDO

Real nije glavni u Madridu! Glavni je Hetafe!

Hetafe je šokirao šampiona Španije pobjedom od 2:1, uprkos vođstvu Reala.

GOLOVI

Očajno je Real Madrid krenuo u odbranu titule prvaka Španije. Od mogućih šest, ekipa Žozea Murinja osvojila je samo jedan!

Ovo je prvi put od maja 2009. godine da je Real izgubio meč u španskom prvenstvu nakon što je poveo. Posljednji put mu se to dogodilo prije tri godine protiv Osasune (1:2). I još jedan zanimljiv podatak: posljednji put Real nije pobijedio u prva dva meča u šampionatu još prije 11 godina!

Nakon što je Gonzalo Iguain doveo Real u vođstvo u 27. minutu, očekivalo se da će to biti jedna rutinska pobjeda. Ali, Hetafe je srčanom igrom, bez straha, uspio da napravi veliko iznenađenje.

Preokret se dogodio u drugom poluvremenu. Najprije je Huan Valera u 53. minutu odlično skočio i još bolje pogodio mrežu Ikera Kasiljasa, a u 75. minutu kontru je u gol pretvorio Abdelaziz Barada u
75. minutu.

Velika radost igrača i navijača Hetafea koji su pobijedili Real poslije sedam uzastopnih poraza!

U sudijskoj nadoknadi crveni karton je zbog prigovora dobio Fabio Koentrao, koji je bio rezervni igrač Reala i sigurno je da će morati da pauzira.

Barselona je ranije danas preživjela meč protiv Osasune u Pamploni, poslije vođstva domaćina.