SUPERKUP: Atletiko ponizio Čelsi

U posljednjem finalu Superkupa Evrope u Monaku: Atletiko Madrid - Čelsi 4:1 (3:0). Radamel Falkao sa tri gola srušio šampiona Starog kontinenta.

SUPERKUP: Atletiko ponizio Čelsi Izvor: MONDO

Radamelu Falkau bilo je potrebno jedno poluvrijeme da pobijedi i ponizi evropskog šampiona u Superkupu Evrope.

Do prvog odlaska na odmor postigao je het-trik (drugi put ove nedjelje) i još jednom ugravirao ime svog kluba na prestižni trofej.

Preciznije rečeno - do poluvremena šutirao je pet puta, postigao tri gola, jednom pogodio prečku i jednom stativu!

Suočen sa neopisivo efikasnim Falkaom, razigranim Turanom i Kokeom, Bane Ivanović i drugi nisu znali šta ih je snašlo. "Jorgandžije" su stvarale prilike, promašivale ih, a skupocjeni tim Romana Abramovića nije znao kako da odgovori.

Čelsi je u nezanimljivom nastavku imao priliku da smanji prednost, to je i učinio golom Gerija Kejhila (u 75. minutu), ali je štoper Miranda već ugasio nadu u preokret, pola sata prije kraja.

Madriđani su mogli i do "petarde", ali je prvotimac Čelsija David Luiž u nadoknadi vremena spriječivši pas protivnika poslao loptu do svoje stative.

Atletiko je pobjedom drugi put unio prestižni trofej u svoje vitrine. Prethodno je to učinio 2010. godine, trijumfom nad Benitezovim Interom iz Milana.