• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Previše puta drugi

Proslavljeni njemački "vezista" Mihael Balak saopštio je da u 37. godini završava sa aktivnim igranjem fudbala.

Mihael Balak ipak neće provesti narednu sezonu u Australiji, iako je imao načelni dogovor sa ekipom Sidnej Vonderers.

Nekadašnji as Hemnicera, Kajzerslauterna, Bajer Leverkuzena, Bajerna i Čelsija odlučio je da stavi tačku na sjajnu karijeru, tokom koje, ipak, nije uspio da osvoji nijedan trofej na evropskoj ili međunarodnoj sceni.

Pored pet nacionalnih prvenstava i šest kupova - osim titule sa Kajzerslauternom, sve je osvojio sa Bajernom i Čelsijem - morao je da se zadovolji individualnim priznanjima.

Biran je za najboljeg "vezistu" Evrope 2002, a po dva puta našao se u idealnim postavama evropskih i svjetskih prvenstava.

Vjerovatno najbolnije godine u karijeri bile su mu 2002. i 2008, kada je sa klubovima i reprezentacijom Njemačke bio četvorostruki vicešampion!

Sa Bajerom je bio drugi u Bundes ligi i poraženi finalista Lige šampiona i Kupa Njemačke, a onda sa Čelsijem drugi u Premijer ligi, uz poraze u finalima Lige šampiona i Liga kupa.

Sa reprezentacijom je bio drugi na Mundijalu 2002 (zbog suspenzije propustio finale protiv Brazila), a igrao je u porazu od Španaca, u finalu Evropskog šampionata 2008.

Balak je imao snage da nakon toga sa Čelsijem osvoji jednu titulu prvaka Engleske i dva FA kupa, da bi prethodnu - pokazalo se, oproštajnu - sezonu odigrao za Leverkuzen.

Dres "A" tima Njemačke obukao je 98 puta, ali je poslije povrede uoči SP 2010. u Južnoj Africi pokvario odnos sa selektorom, Savezom i pojedinim mlađim reprezentativcima.

Kada mu je ponuđeno da odigra još dve utakmice, kako bi broj nastupa "zaokružio" na 100, Balak je rekao da bi to bila "farsa" i odbio.

(MONDO, foto: Beta/AP)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC