LE: Podvig Hanovera, dva gola Đurđića

Hanover preokrenuo protiv Levantea, iako je 80 minuta bio brojčano slabiji. Pogoci Nikole Đurđića za remi Helsingborga sa Tventeom.

LE: Podvig Hanovera, dva gola Đurđića     Izvor: MONDO

Nema veze što više od pola ekipe Hanovera čine stranci - "njemačka upornost" je pobijedila!

Tunižanin Karim Hagui isključen je već u devetom minutu, Levante je iskoristio penal i poveo, ali je Mađar Sabolč Husti u 21. minutu izjednačio na 1:1, a Didije Ja Konan (Obala Slonovače) u 49. postigao pobjedonosni pogodak za domaće.

Hanover je do kraja uglavnom igrao defanzivno i na kontre, ali se borbenošću potrudio da Levanteov igrač više ne dođe do izražaja.

Predstavnik Njemačke izbio je na čelo tabele sa četiri boda, ispred Levantea sa tri, Tventea sa dva i Helsingborga sa jednim.

Tvente se u Švedskoj spasao poraza u posljednjih dvadesetak minuta, kada su Bengtson i Daglas anulirali vođstvo Helsingborga od 2:0. Oba gola dao je Piroćanac Nikola Đurđić - prvi glavom, poslije odličnog skoka, dok je kod drugog imao praznu mrežu "na tacni".

Selektor Srbije Siniša Mihajlović najavio je da će do kraja godine isprobati dvadesetšestogodišnjeg centarfora, koji ga iz meča u meč golovima "podsjeća" da bi to zaista trebalo da uradi.

Prošlosezonski finalista Lige Evrope, Atletik Bilbao, ubjedljivo je poražen od Sparte u Pragu (3:1), mada se mora priznati da je domaćin pod srećnim okolnostima stigao do 2:0 u prvom poluvremenu.

Lion je u istoj grupi vodio 3:1 protiv izraelske Kirjat Šmone, zatim je bilo 3:3, a onda je Fofana u sudijskoj nadoknadi vremena umuvao loptu iza gol-linije i "spakovao" tri boda za povratak u Francusku.

Mađarski Videoton nije se obazirao na veliko ime Sportinga iz Lisabona, pa mu je već u prvih 45 minuta napunio mrežu - 3:0.

Genk je bio nadomak stoprocentnog učinka u prva dva kola, međutim, Marko Štreler se pogocima u 71. (penal) i 85. minutu potrudio da na stadionu Sent Jakob ostane makar taj jedan bod...

U vrlo izjednačenoj grupi J, Lacio je imao poništen gol zbog ofsajda i promašen penal, ali je preko Edersona u 62. minutu stigao do "minimalca" protiv Maribora.

Totenhem je u Atini nastupio u vrlo jakom sastavu, Viljaš Boaš očigledno je išao na pobjedu i dobio samo remi. "Pijevci" su od 35. minuta (Majkl Douson) vodili protiv Panatinaikosa, ali je Španac Hose Verdu Nikolas, zvani Toče, u 77. poravnao na 1:1.