BUNDES: Ode Bajern...

Bajern se "prošetao" Hamburgom (3:0) i otišao na "plus sedam". Hofenhajm u nadoknadi vremena pobijedio Šalke, a Štutgart odoleo u Dortmundu.

BUNDES: Ode Bajern...  Izvor: MONDO

Niko od najbližih pratilaca vodećeg tima nije uspio da osvoji tri boda u mečevima 10. kola Bundes lige!

Bajern je, stoga, u večernjem terminu rasterećeno ušao u duel sa Hamburgom. Na početku su Bavarci "izdržali" dvije šanse domaćeg tima, a onda uspostavili terensku dominaciju i materijalizovali je sa tri pogotka, krajem prvog i početkom drugog poluvremena.

Strijelci su bili Bastijan Švajnštajger, Tomas Miler i Toni Kros, dok su po lijevoj strani terena briljirali David Alaba i Frank Riberi.

Bajern je odmakao Šalkeu i Ajntrahtu po sedam bodova, a aktuelnom prvaku, Borusiji iz Dortmunda, čak 11!

Dok je Ajntraht u petak odigrao blijedu utakmicu sa Grojter Firtom (1:1), Šalke je na Rajn Nekar areni dva puta stizao do izjednačenja, ali poslije pogotka Svena Šiploka u 91. minutu više nije imao vremena da izbjegne poraz - 3:2 za Hofenhajm!

Neven Subotić (odigrao cio meč) i Zdravko Kuzmanović (ušao u drugom poluvremenu), na kraju su razmijenili dresove, a njihovi timovi podijelili plijen.

Borusija nije pronašla put do mreže gostiju iz Štutgarta i time omogućila Bajernu da prođe "nekažnjeno" za poraz od Bajer Leverkuzena u minulom kolu.

Štutgart je u prvih pet rundi prvenstva Njemačke zabilježio dva remija i tri poraza, a u narednih pet - dva remija i tri pobjede. Trener Bruno Labadija imao je povjerenje uprave i u periodu kada tim nije imao uspjeha...